Ilyen volt a Falco-Zaragoza találkozó - olvassa újra tudósításunkat!

• 2020. január 08., szerda •
Nagyot harcolt, de végül elszenvedte első vereségét hazai pályán a Falco a BL-ben.

4. Negyed
Gyors kosárváltásokkal indul a vegjáték, majd Benke könyvelhette el 4. hibáját. Brussino keseríti újabb hármasával a hazai publikomot 57:66. Nem is vár tovább Gasper Okorn időt kér hogy rendezze a sorokat. Hiába... 10 fölött a Zaragoza 57:68. Ismét éled a Falco 5 pontra zárkózik a Szombathely 63:68. Nagyon meg kell szenvednie a hazaiaknak minden egyes pontért küzdenek erőn felül. Filipovity keze is végre elsül ahogy szokta 68:70. 2:20 van vissza Okorn 70:72-nél időt kér. Brussino elkepesztő... a támadó idő végén újabb triplával sokkolja a szombathelyieket 70:75. Itt a vége, növeli előnyét a vendég csapat. Falco - Zaragoza 70:77.

3. negyed

Radovic triplája nyitja a 2. félidőt - 39:45, Washington azonban gyorsan válaszol egy duplával. Justiz majd Perl is betalál - 46:50. Váradi keze is elsül, nem is akárhogy - 49:50. Támad a Falco, Perlt faultolják, ám büntetőiből csak 1 megy - 50:50. A hangulat fokozódik, Váradi kosarával ismét előny a hazaiaknál - 52:50. Remek hazai védekezés, kikényszerített spanyol dobás, de nincs kosár. Van viszont egy tripla a túloldalon Curry jóvoltából - 55:50! Benzing is betalál a hármas mögül -  55:53. Újabb tripla megint spanyol oldalon - 55:56 ezzel az állás. Fej-fej mellett a csapatok. 40 másodperccel a negyed vége előtt újabb zaragozai tripla,  4-gyel megy ismét a vendég alakulat. Büntetőből is megy a vörösöknek, már 55:61. Innen jöhet a záró felvonás.

2. Negyed

A forgatókönyv változatlan, azaz folyamatosan a spanyoloknál az előny. Sőt ezt a negyedet még jobban kezdték hiszen 8 ponttal húztak el vendéglátóiktól - 21:29. Ma eddig ezen az estén tompa a Falco támadó játéka. És a spanyolok nem állnak le, Radovic kosarával már 21:31, 10-zel mennek a vörösök. Meccsben azonban a sárga-feketék, Filipovity büntetőivel 4-re zárkózik a magyar bajnok - 27:31, majd érkezik ismét Perl, aki triplájával 30:31-re módosítja az állást. Időt is kér a spanyolok mestere, nem tetszik neki amit lát. Ennek ellenére az időkérés után a Falco 32:31-re újfent megfordította a mérkőzés állását. 2,5 perccel a szünet előtt bagatel hibák hazai oldalon, a Zaragoza pedig köszöni szépen az ajándékba kapott lehetőségeket, élnek is velük - 32:37. Curry hint egy trojkát, ezzel 35:37! 20 másodperc van vissza, mikor  támad a Zaragoza, de elhibázzák az akciót. 4,5 másodperccel a félidő vége előtt Curry büntetői ülnek, ám a spanyolok is hintenek még egy elképesztő trojkát. Félidőben Falco - Zaragoza 39:42.

1. negyed

Váradi, Perl, Benke, Reddick, Washington ötös kezdett a Zaragoza ellen. A spanyolok Sefley révén gyorsan 5:0-s előnyre tettek szert, amire Váradi egy triplával felelt. Perl kosaraival 5:5 után 11:11-nél volt újra egál a meccs majd ismét Zozó villant, ezzel átvette a vezetést a Falco. Ez azonban tiszavirág életűnek tűnt, mert pár másodperc leforgása 3 ponttal újfent előrébb járt a Zaragoza. 17 másodperccel a negyed vége előtt Reddick pontjaival 17:19 és ezzel is zárul az első etap.