Hali-csoda a második félidőben

• 2021. május 29., szombat •
Ugyan a szünetben még a hazai környezetben szereplő Berettyóújfalu vezetett 3–1-re a Haladás ellen, ám térfélcserét követően feltámadtak a szombathelyi zöld-fehérek és 6–3-ra megnyerték a három győzelemig tartó bajnoki döntő első mérkőzését. Így azonnal elvették az MVFC pályaelőnyét.

A korábban sérüléssel bajlódó Alasztics Marcell és Dróth Zoltán vállalni tudta a játékot a finálé nyitómeccsén, ám a brazil Darrieer, Dávid Richárd, valamint Milos Simic játékára nem számíthatott Juanra Calvo vezetőedző. Ennek ellenére

A 4. PERCBEN NAGY KEVIN TALÁLATÁVAL MEGSZEREZTÉK A VEZETÉST A VASIAK.

Sajnos a folytatásban viszont átvették az irányítást a hajdúságiak és előbb Nagy Imre, majd pedig Kártik Zsombor vette be Alasztics Marcell kapuját, így pedig már a hazaiak mentek 2–1-re. A 18. percben pedig már 3–1-volt oda, ugyanis Alvarito fejezett be góllal egy gyors kontrát. A félidő utolsó pillanataiban szerencsére Alasztics Marcel hárítani tudta Nagy Imre kisbüntetőjét, így a szünetben „csak” két góllal voltak beljebb a hazaiak.

Térfélcserét követően sokáig csak a mezőnyben gyűrték egymást a küzdő felek, aztán a 26. percben, mint egy varázsütésre, hihetetlen módon felpörgette a tempót a Haladás. Nagy Kevin kezdte a „rohamot” egy nagy lövéssel, majd pedig Dróth Zoltán jött egy óriási kapufával. Nem sokkal később azonban már pontosabb volt a válogatott csapatkapitányának lövése, ami Mezei Dávid lábai között találta meg az utat a hálóba. Aztán a 30. percben

VAS ÁDÁM GÓLJA MÁR AZ EGYENLÍTÉST JELENTETTE.

Ennyivel azonban még nem elégedtek meg a szombathelyiek, és Henrique Diniz büntetőjét követően már 4–3-ra ők vezettek. A 36. minutumban pedig Hajmási Milán is a hálóba bólintott közvetlen közelről, így már 5–3 volt a Hali javára. Ezt követően a Berettyó kockáztatott, öt a négy ellen támadott, és ezt Dróth Zoltán egy „üreskapus” góllal büntette. Ezzel pedig be is állította a 6–3-as végeredményt.

A HALADÁS BRAVÚROS GYŐZELMÉNEK KÖSZÖNHETŐEN ELVETTE AZ MVFC PÁLYAELŐNYÉT.

A három győzelemig tartó pároscsatában így 1–0-ra a vasiak vezetnek. A folytatás június 1-én kedden 18.30 órakor a Haladás Sportkomplexumban következik.

MVFC Berettyóújfalu-Haladás VSE 3–6 (3–1)

Gólszerzők: Nagy I. (9.), Kártik (10.), Alvarito (18.), illetve Dróth 2 (29., 37.), Nagy K. (4.), Vas (30.), Henrique Diniz (32.), Hajmási (36.)

Fotó: Haladás VSE