Fájó döntetlen

sd • 2020. október 19., hétfő •
Alacsony színvonalú, ám küzdelmes mérkőzésen osztozott a pontokon a Haladás és az ETO.

Régi szép idők rangadóját idézte a Haladás és a szebb napokat látott ETO FC Győr hétfő esti NB II-es bajnoki összecsapása. Utóbbi éveit egyik csapat sem teheti ki a kirakatba. A szurkolás és a küzdelem azonban mit sem kopott a zöld-fehérek rangadóján. Dacára annak, hogy a győri csapat fele otthon maradt - pozitív koronavírustesztet produkáltak -, hadra fogható játékosaik egyáltalán nem kezdtek megilletődötten. Bő 20 percet kellett várni az első nagyobb helyzetre, Rácz szabadrúgásból veszélyeztette Gundel-Takács ketrecét, lövése centikkel ment el a rövid alsó mellett. A 30. percben egy emberként pattant fel helyéről a hazai publikum, formás akció végén Medgyes szerzett vezetést a Haladásnak, 1:0! A gól nem igazán rázta fel az ETO-t, a játék menete visszatért az eredeti medrébe a szurkolók és a TV nézők legnagyobb bánatára.

Fordulást követően egy bátrabb Győr jött ki a pályára, kezdeményezőbben játszottak a vendégek, a 16-os vonalánál azonban rendre elhaltak a kisalföldi akciók. A Hali sem maradt észrevétlen, ha eljutott az ETO kapujáig, abból általában szöglet lett, gól azonban nem. A második félidő első 10 percében a szombathelyiek álltak közelebb a gólszerzéshez. Korábbi mérkőzéseken tapasztalt statikus játékukat egy kombinatív, kreatív, tempósabb verzióra cserélték a vasiak. 1154-en látogattak ki hétfőn este a Haladás és a Győr összecsapására - derült ki a 72. percben. 5 minutummal később jött a győri hidegzuhany: egy oldaldobást követően röviden szabadított fel a szombathelyi védelem, a labda a 16-os vonalánál középen érkező Vitális elé pattant, aki gondolkodás nélkül kapásból lőtt, óriási gólt ragasztva Verpecz kapujába, 1:1. Ez volt a vendégek első nagy helyzete - 100 százalékos helyzetkihasználás mindkét oldalon... Rá is kapcsolt a Hali, ahogy kell, Tóth Barna hatalmas lövését ujjheggyel piszkálta fölé Gundel-Takács. Az utolsó percekben teljesen beszorult a Győr, nyomott a Szombathely becsülettel, de ez ma kevés volt. Annak ellenére, hogy a ETO csapatának felét volt kényszerű nélkülözni, elvitt egy pontot Vasból.

Csató Sándor, az ETO FC Győr vezetőedzője: - Nagyon küzdelmes mérkőzés volt, próbáltuk meglepni a hazaiakat az első félidőben, de a támadó játékunk nem működött. Ezen próbáltunk változtatni a második félidőben, és sikerült is, így nehézségeink ellenére egy pontot el tudtunk vinni Szombathelyről.

Mátyus János, a Haladás vezetőedzője: - Talán kevésbé volt látványos a találkozó, viszont annál nagyobb volt a küzdelem. Uraltuk a meccset, viszont az ellenfélnek volt egy extra teljesítménye, egy bődületes lövéssel keresztülhúzták a számításainkat. Őszintén szólva egyik csapat sem dolgozott ki sok helyzetet. Sajnos most csak ennyi volt a csapatomban.