Ez kemény menet volt!

sd • 2020. október 18., vasárnap •
Több elhalasztott bajnoki mérkőzést követően saját közönsége előtt debütálhatott a Falco szezonbeli első hazai találkozóján, ahol szinte vért izzadva kellett érvényesíteniük a sárga-feketéknek a papírformát.

Már az első negyed szoros meccset hozott, de alapvetően a házigazda diktálta az iramot a szívós szegediekkel szemben. A játékrész végén szinte teljesen ledolgozták hátrányukat a vendégek, 1 pontra olvadt a Falco előnye.
A folytatásban ismét a szombathelyiek domináltak, ám Brown vezérletével egyre jobban erőre kapott a Szeged, sőt a vezetést átvéve 5 pontos előnyre tettek szert a nagyszünetre, 37:42 állt ekkor az eredményjelzőn.

A harmadik negyedben nagyon beragadt a Falco, ezzel hatalmas győzelmi esély adódott a szegediek előtt, és úgy látszott, élnek is ezzel, hiszen egy 11:2-es rohammal rukkoltak elő 3 perc leforgása alatt. Érezték ezt Váradiék is, és sebességet váltott a Falco, ám az utolsó etapra fordulva még mindig 10-zel ment a Szeged.
A zárónegyed igazi horror volt: begyújtotta rakétáit a vasi alakulat, és egy remek 8:0-s szériát repesztve ismét egál lett a meccs. Felváltva potyogtak a pontok, de a végén pár ponttal meglépett a Falco, úgy tűnt, a szombathelyiek ökle lendülhet a magasba, azonban Kerpel-Fronius Gáspár büntetői ültek, amivel egyenlített a Szeged.

Következhetett a hosszabbítás, ami szintén rendkívül szoros játékot hozott. Fél perccel a vége előtt még 93:93 volt az állás, de  Brown faultja után Anderson büntetőivel végérvényesen eldőlt a találkozó. Hatalmas meccsel indította az új szezont a Falco, de dicséret illeti a Szegedet is, akik alaposan megnehezítették a bajnokaspiráns dolgát.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely - Naturtex-SZTE-Szedeák h.u.: 95-93 (20-19, 17-23, 15-20, 29-19, 14-12)