Érvényesült a papírforma

• 2020. január 19., vasárnap •
Nem talált fogást az SZKKA a Ferencvároson.

A K&H Női Kézilabda Liga szombati játéknapján a Ferencváros gárdája 4:0-val indította az SZKKA elleni találkozót, ekkor kezdett magára találni a vendég együttes és 7:4-ig remekül tartotta magát Marosán György csapata. A hazaiak azonban hamar érvényesítették a papírformát és a két csapat közti erőkülönbséget bizonyítva 8 góllal léptek el a Szombathelytől. 13:5-nél Horváth törte meg a vendégek gólcsendjét. 8,5 perccel a játékrész vége előtt kialakult a 10 gólos különbség, ekkor 16:6-ot mutatott az eredményjelző. A hátralevő időben tovább növelte előnyét a Ferencváros, meg sem álltak Kovacsicsék 23 gólig, míg az SZKKA 9 találatig jutott a szünetig.
Fordulást követően még egy lapáttal rátett addigi teljesítményére a fővárosi alakulat. A félidő nagy részében 15 gól volt a felek között, azonban a hajrában ennél is nagyobbra nyílt az olló és Schatzl góljával már 20 találattal ment a Fradi az SZKKA előtt. A végére elkészültek erejükkel a szombathelyiek, akiknek Schatzl adta meg a kegyelemdöfést, így a végeredmény: FTC - SZKKA 40:17.

Fotó:fradi.hu