Elhasalt a bajnok az újoncnál

fotó: OSE hivatalos Facebook oldala • 2020. február 01., szombat •
Hatalmas meglepetésre kikapott a Falco Oroszlányban, ahol a hazaiak a négy negyedből hármat nyertek a szombathelyiek ellen.

Bár szombathelyi kosárral kezdődött a találkozó, a következő percek a hazaiakról szóltak. A negyed felénél hiába kért időt Gasper Okorn, fiainak puha védekezése csak nem akart szilárdulni, ennélfogva pedig majdnem 10 ponttal húztak el a vörös-feketék. A játékrész végére aztán megkezdte a felzárkózást a bajnoki címvédő és 27:23-ra közelítette meg vendéglátóját.
A folytatásban ledolgozta hátrányát a Falco, ám hiába vette vissza a vezetést, az Oroszlány nem hagyta magát és ismét 7 pontos előnyre tett szert. A pontgazdag első két negyedet követően 50:45-nél jöhetett a nagyszünet.
A 3. etapban tovább nőtt a csapatok közti különbség és kialakult a 10 pontos oroszlányi előny. Nagyon nem ment ezen az estén a játék a sárga-feketéknek, ezzel szemben az újonc nagyon élt és minden megilletődöttség nélkül szórta pontjait a címvédő ellen.
67:58-ról lendültek neki a felek az utolsó negyednek. Mindent megtett a Falco, aminek következtében Perl Zoliéknak sikerült kiegyenlíteniük, ám 84:84-nél egy ritkán látható Eric Washington-féle majd' félpályás trojkával megnyerte a meccset a hazai alakulat, így a Szombathely elkönyvelhette szezonbeli második vereségét.

OSE Lions - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 87-84 (27-23, 23-22, 17-13, 20-26)

OSE: Zsíros 5/3, Abell 21/9, E. Washington 22/6, Rizvic 6, Bozsovics 12. Csere: Kucsora -, Hayes 12, Mohácsi 3/3, Garamvölgyi 6, Illés -.

Falco: Hooker 9/3, Curry 3/3, Benke 13/3, Filipovity 9, D. Washington 11/6. Csere: Lake 12, Perl 23/9, Bíró -, Váradi 2, Reddic 2.