Döntetlen a főpróbán

sd, fotó:VN/Unger Tamás • 2020. július 25., szombat •
A bajnoki címvédő után az élvonalbeli ezüstérmes MOL Fehérvárnak is teljesen egyenrangú ellenfele volt a Haladás utolsó felkészülési mérkőzésén.

1. Félidő
Szép számú közönség előtt játszhatta bajnoki főpróbáját a Hali a sportkomplexumban. Mátyus János a legerősebb összeállításban küldte pályára övéit, Márton Gábor azonban érezhetően kísérletezett ezen a találkozón. A hazaiak léptek fel kezdeményezőbben az első perctől kezdve. 13. perc: Simon András szánta el magát lövésre Rockov azonban hatástalanította. A 21. percben Jancsó ugratta ki Simont, aki gyanús körülmények között tűnt el a 16-oson belül, de nem járt 11-es. Erőszakosabb, akaratosabb játékot produkált a Szombathely a Fehérvár ellen, csak a gól hiányzott, ami egyre inkább érett a vendéglátóknak. Rendkívül agilis volt elől a Jancsó - Simon - Rácz trió, a Vidi csak elvétve jutott el a Haladás kapujáig. A 39. minutumban ismét egy sistergős löketet hárított Rockov, pár másodperccel később Schimmer próbálkozott újra, de lövése a hosszú sarok fölött hagyta el a játékteret. Nem sokkal ezután ismét egy ordító Hali-ziccer maradt ki, Jancsó fejelt fölé hatalmas helyzetben. Maradt a 0:0.

2. Félidő
Ott folytatta a Hali, ahol abbahagyta - az 58. percben Rácz sokadik jó beadása Simon fejét találta meg, aki okosan a rövid alsó felé fejelt, Kovács azonban bravúrral védte. A 67. percben Rácz lopta szélről befelé a távot majd lőtt, Kovács pedig kapu fölé tolta. Rácz mindenhonnan tűz alá veszi Kovács ketrecét, a Haladás 14-esének szabadrúgása is bemehetett volna, a Vidi portása azonban résen volt. Hiába küzdött a Hali, gólt a második félidőben sem tudtak begyötörni Mátyus János tanítványai, így az eredmény maradt 0:0.