Döcögősen indult, kiütés lett a vége

• 2021. május 02., vasárnap •
Ugyan az első félidőt követően még csak tíz ponttal járt előrébb a Falco, végül fölényes győzelmet arattak a szombathelyi kosarasok a bajnokság elődöntőjének első összecsapásán. A Szeged elleni párharc kedden 18 órakor a Tisza-partiak otthonában folytatódik.

Hosszú idő után ismét saját szurkolói előtt léphetett az Aréna Savaria küzdőterére a Falco-Vulcano Energia KC kosárcsapata. A szombathelyiek ennek megfelelően megpróbáltak egy szórakoztató, pontokban gazdag negyeddel kezdeni a Szedeák ellen, és ez nagyjából össze is jött, ugyanis

10 PERCNYI JÁTÉK UTÁN 28–19-RE MENTEK VÁRADI BENEDEKÉK.

A második etap viszont már jóval szorosabban alakult, ugyanis az egykori szombathelyi Govens vezérletével a vendégek végig ott lihegtek a sárga-feketék nyakában. A vasiaknak csupán a félidő utolsó pillanataiban sikerült tíz ponttal meglépniük, így 53–43-as állásnál mehettek a nagyszünetre a küzdő felek.

A harmadik felvonás rendkívül paprikás hangulatban zajlott. Nagyon sok volt a vita, a reklamálás. Ez a felfokozott érzelmi állapot pedig a Falco malmára hajtotta a vizet, mivel

A NEGYED VÉGÉN MÁR 22 PONT VOLT A VASIAK ELŐNYE.

Az utolsó 10 percben csupán a szegediek vereségének mértéke volt kérdéses. Végól egy méretes, 28 pontos, 109-81-es fiaskóval utazhattak haza Szrecsko Szekulovics tanítványai, akik a kedden 18 órakor kezdődő derbin hazai környezetben javíthatnak. Persze, csak ha tudnak. A lényeg azonban az, hogy

A FALCO 1–0-RA VEZET A HÁROM GYŐZELEMIG TARTÓ PÁROSCSATÁBAN.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely-Naturtex-SZTE-Szedeák 109–81 (28–19, 25–24, 34–22, 22–16)

Szombathely, Aréna Savaria, 600 néző, vezette: Győrffy, Tözsér, Söjtöry

Szombathely: Anderson 19/15, Váradi 13/3, Benke 16/6, Bruinsma 12/3, Keller Á. 6. Csere: Barac 16, Perl 25/3, Doktor 2, Dancsecs, Kovács B. Vezetőedző: Gasper Okorn

Szeged: Kerpel-Fronius G. 1, Govens 28/12, Brown 4, Dzseletovics 10/6, Dickey 17. Csere: Bognár 16/6, Keller I. 2, Mayer, Olasz, Kerpel-Fronius B. 3/3. Vezetőedző: Szrecsko Szekulovics

Fotó: Unger Tamás / Vas Népe