Csak a szentgotthárdi és a körmendi menekülttábor marad az országban?

frisss.hu, mno.hu fotó: archív, Hornyák Emőke • 2016. március 17., csütörtök •
A többit bezárják, úgy tűnik, csak a vasiak maradnak.
Csak a szentgotthárdi és a körmendi menekülttábor marad az országban?

„Nemcsak a déli és a keleti határnál fekvő migrációs központokat (azaz a nagyfai, a kiskunhalasi, a békéscsabai és a nyírbátori befogadóállomásokat) szünteti meg a kormány a közeljövőben, hanem a Bicskén és Vámosszabadiban lévőket is. Annak ellenére, hogy ezek a legnagyobb nyitott befogadóközpontok, és a bezárásuk tervét eddig nem ismertették a nyilvánossággal.” – írja az mno.hu. Ez azt jelenti, hogy Magyarországon csak a körmendi és a szentgotthárdi tábor marad, nem lesz több. A lapnak ezt Kósa Lajos, a Fidesz frakcióvezetője is megerősítette, mikor azt mondta, a déli táborokat folyamatosan ürítik ki.

Hogy mégis ez mennyi migránst jelent? Pontos számok persze nincsenek, de azt tudni lehet, hogy Vámosszabadiban, Bicskén és Nagyfán az utóbbi hetekben majdnem 1200-an voltak. Viszont a körmendi és a gotthárdi maximum 6-700 fő befogadására alkalmas. Szentgotthárdon viszont még el sem kezdték az építkezést, mert a belvíz miatt nem lehet felhúzni a sátrakat. A körmendi tábor már áll, de arról nincs információ, mikor érkeznek menekültek. 

Közben Huszár Gábor, polgármester ezt a közleményt tette közzé március 11-én:

"Tisztelt Szentgotthárdiak!

A szerdán tett sajtónyilatkozattal egy időben egy újabb rémhírkeltéssel és hazugsággal kellett szembesülni minden józanul gondolkodó polgártársunknak.
Valótlanság az, hogy a nagyfai tábor esetleges megszüntetése esetén az ott elszállásolt migránsokat a Kormány Szentgotthárd mellé telepítené. Erről a város semmilyen információt nem kapott, a Belügyminisztérium illetékesei egyértelműen valótlanságnak minősítették ezt az állítást.

Nyomatékosan kérek minden felelősségteljesen gondolkodó szentgotthárdi polgárt, ne üljön föl az egyértelműen kicsinyes politikai ambíciókat dédelgető rémhírkeltőknek.

Őszintén hiszem, hogy a hét eleji uniós csúcs gyökeres változást fog hozni a Magyarországot is érintő migrációs válság kezelésében. Ha a déli és keleti határainkra csak ellenőrzött formában érkezhetnek a hazájukat elhagyni kényszerülők, ha az embercsempészeknek nemzetközi összefogással megálljt lehet parancsolni, akkor a nyugati határ mellett létesítendő esetleges átadópontokra sem lesz szükség.

Szentgotthárd sok száz éves történelme bizonyította, hogy az itt élő emberek a nyugalmat, a békés egymás mellett élést részesítik előnyben és kivetik maguk közül a lázítókat és a békétlenségre buzdítókat.

Kérem ehhez megértő támogatásukat!"

közösség

további frisss

lap tetejére