Búcsúzott a Magyar Kupától az SZKKA

sd • 2021. január 24., vasárnap •
Hiába épített fel többször is komoly előnyt a dunaújvárosi alakulat, a szombathelyiek ledolgozták hátrányukat, azonban a legfontosabb lélektani pillanat, az utolsó perc ismét a vendégeké volt.

Nem kezdte jól a találkozót az SZKKA, és nem is nagyon tudott váltani az első félidőben, aminek eredményeként 3-4 góllal jártak előrébb a vendégek. A hajrában ugyan 2 gólra sikerült zárkózniuk a hazaiaknak, de az utolsó percben még két találatot berámolt a DKKA, így félidőben 13:17 volt az állás.
A második félidő meghozta a várt izgalmakat, feltámadt az SZKKA, ám ekkor már 5 góllal ment a Dunaújváros. Marosán György lányainak erőt véve magukon, hatalmasat küzdve sikerült egyenlíteniük (27:27), ám az utolsó percet a vendégek bírták jobban, így 29:27-re megnyerték a találkozót, és ezzel továbbjutottak a Magyar Kupában.

Hungast Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia – Dunaújvárosi KKA 27:29 (13:17)

Aréna Savaria, női kézilabda Magyar Kupa-mérkőzés, 3. forduló, vezette: Medve, Südi.

SZKKA: Tomasevics – Wald 2, Bandelier 5, Horilszka 5, Pődör R. 4, Agbaba 3, Orbán 3. Csere: Horváth P. 2, Mayer 2, Varga 1, Virág, Christe (K). Edző: Marosán György.

Legjobb dunaújvárosi gólszerzők: Bulath 6, Ferenczy, Szalai 5-5.

fotó: szombathelyikezilabda.hu