Balhé a végén, a Falco nyerte a vasi rangadót

nemzetisport.hu • 2021. október 10., vasárnap •
Hullámzó mérkőzést követően Körmenden is győzött a továbbra is veretlen Falco a férfi kosárlabda NB I 5. fordulójának rangadóján, amely sajnos a végén szurkolói rendbontás miatt hosszabbra nyúlt a kelleténél.

A szokásosnál is nagyobb várakozás előzte meg a férfibajnokság szombati slágermérkőzését, amelyen az Egis Körmend a címvédő Falco KC Szombathelyt fogadta kora délután. A lelátón a hazai oldalon az okozta a plusz feszültséget és izgalmat, hogy

csaknem egy éve nem szurkolhattak kedvenceiknek a Kossuth Lajos utcai létesítményben,

ahol a fantasztikus hangulatról a két drukkerhad ezúttal is gondoskodott.

Az amerikai Kamau Stokes triplája után (3–2) ugrott talpra a publikum piros-feketékért szorító része, ám ami ezután következett, arra aligha számítottak a körmendiek, akik noha tudták, bravúrnak számítana a sikerük a szezonban még meccset sem veszítő rivális ellen. Robbantottak ugyanis a vendégek, akik

a 6. percben már 21–5-re vezettek a gyengén védekező és támadásban is kapkodó vetélytársuk ellen.

A ciprusi Andonisz Konsztandinidesznek rövid időn belül kétszer is időt kellett kérnie, hogy felrázza csapatát, s a második, üvöltözésbe átcsapó eligazításnak meg is lett az eredménye: a 13. percben utolérte ellenfelét a Körmend.

Ám a vezetést nem tudta átvenni, így szombathelyi előnnyel és sok reklamálással zárult az első félidő, mert az utolsó másodpercekben Váradi Benedek felborította Brandon Garrettet, ám a játékvezetők sípja néma maradt. Így aztán a piros-feketék edzője, Konsztandinidesz heves reklamálásba kezdett, ám eredménytelenül.

A fordulás után bennragadt az öltözőben a bajnok, s a Körmend egy 10–0-s etappal kezdett (49–41), más sem kellett a hazai szurkolóknak, izzott a csarnok. Időt kellett kérnie Milos Konakovnak, s ezúttal ő ordított a játékosaival úgy, ahogyan a ciprusi kollégája tette az első negyedben.

Golomán György és Perl Zoltán kosaraival feljött a Falco, majd Váradi triplájával el is húzott 14 ponttal,

azaz bekövetkezett egy újabb fordulat. Nyilván nem adta fel a Körmend és három perccel a vége előtt hat pontra felzárkózott, de ekkor jött egy gyilkos Benke Szilárd-tripla, s gyakorlatilag eldőlt a meccs az összességében jobban játszó vendégek javára. Ám ezzel az izgalmak sajnos nem értek véget, de nem a pályán, hanem a Falco-gyűrű mögötti vendégszektor környékén: két perc sem volt hátra, amikor

a vendégszektorban szurkoló szombathelyi drukkerek kis híján ölre mentek a hazai szurkolókkal, a biztonsági őröknek kellett nagy erőkkel fellépniük.

De a balhét nem lehetett megakadályozni, mert 34 másodperccel a meccs vége előtt kitört egy kisebb verekedés a játékoskijáró előtt, percekig állt a játék, mire megérkeztek a rendőrök és látszólag helyre állt a rend. Kár az intermezzóért, mert jó mérkőzést játszottak a felek…

EGIS KÖRMEND–FALCO KC SZOMBATHELY 78–86 (17–24, 22–17, 21–23, 18–22)
Körmend, 1980 néző. Vezette: Földházi T., Tőzsér D., Török R.

KÖRMEND: STOKES 16/6, Takács 2, White 8, Szavics 4, GARRETT 20. Csere: Ferencz 15/9, Durázi 9/3, Krivacsevics 4, Kiss M. Edző: Andonisz Konsztandinidisz
SZOMBATHELY: VÁRADI 16/6, Somogyi 7, Benke 20/6, Golomán 8, KELLER 11/3. Csere: PERL 12/3, Baracs 5, Clark 7/3, Verasztó. Edző: Milos Konakov
Az eredmény alakulása. 4. perc: 5–13. 7. p.: 8–21. 13. p.: 29–29. 18. p.: 32–39. 23. p.: 52–45. 27. p.: 58–56. 33. p.: 62–72. 36. p.: 70–76.
Kipontozódott: Somogyi (35. p.)

MESTERMÉRLEG
Andonisz Konsztandinidisz:
– Gratulálok a Falconak, elsősorban az AEK Athén legyőzéséhez, de a mai napon is jó teljesítményt nyújtottak, csak rövid ideig tartó megingásaik voltak. Mi sajnos nem tudtuk kihasználni ezeket a gyengébb periódusaikat. A harmadik negyedben nem sikerült megőrizni a kilencpontos előnyünket, utána már nem tudtunk fordítani.
Milos Konakov: – Óriási élmény volt ilyen hangulatban játszani, mindkét szurkolótábor nagy segítséget adott a csapatának. Nekünk hét nap alatt ez volt a harmadik mérkőzésünk, talán ennek tudható be, hogy voltak holtpontok a játékunkban. A harmadik negyedben nem koncentráltunk eléggé a feladatra, de szerencsére sikerült a védekezésünket stabilizálni és győztesen hagyhattuk el a küzdőteret.

Fotó: Vas Népe, Szendi Péter