Atlétika: Gyurátz Réka arany-, Móritz Bálint ezüstérmet nyert

SzR-masz.hu • 2015. szeptember 06., vasárnap •
Debrecenben, a Gyulai István Atlétikai Stadionban rendezték a Magyar Szuper Liga döntőjét. A Dobó SE atlétái közül Pars Krisztián és Gyurátz Réka is győzelmi esélyekkel állt dobókörbe.

Az idén második alkalommal lebonyolított versenysorozat a fedett-pályás, illetve a téli dobóbajnoksággal rajtolt, aztán különböző helyszíneken számonként négy-öt megmérettetést rendeztek, ahol az atléták pontokat szorgoskodtak össze. Aztán a legjobb négy versenyeredményt figyelembe véve a legtöbb ponttal rendelkezőket hívták meg a debreceni döntőre.

A nyolcfős mezőnyök tagjai pénzdíjas döntőket vívtak egymással. A vasiakat 12 versenyszámban 13 sportoló képviselte. Két-két rövidtávfutó (Kása Tibor és Móricz Bálint), valamint kalapácsvető (Pars Krisztián és Gyurátz Réka) esélyesként indult.

A szombati versenynapon Gyurátz Réka, a Dobó SE kiválósága magabiztos versenyzéssel megnyerte a női kalapácsvetést, legjobb eredménye 65.66 méter volt. A férfiak 400 méteres síkfutó számában a Haladás VSE versenyzője, Móritz Bálint 48.08 másodperces időeredménnyel a 2. helyen zárt.

Vasárnap az olimpiai és kétszeres Európa-bajnok kalapácsvető, Pars Krisztián (Dobó SE) is dobókörbe áll.
A szombati eredményeket ITT böngészhetik a sportrajongók.