A szimpatikus vesztes szerepében: SZKKA

sd • 2020. szeptember 27., vasárnap •
Hiába a második félidei feltámadás, nem termett babér a szombathelyi lányoknak az MTK elleni bajnokin.

3:0-s fővárosi rohammal indult a találkozó, aztán megérkezett a meccsbe a szombathelyi csapat is. Azonban egy újabb rövid kihagyás elég volt ahhoz, hogy az MTK ismét 3 góllal lépjen el. Csak futott az eredmény után az SZKKA egészen az első félidő hajrájáig, amikor összejött az egyenlítés, 14:14 volt ekkor az állás. Szünetre azonban 1 gólos hazai lélektani előnynél vonultak a csapatok.
A második játékrész elején egyenlített a Szombathely, majd Agbaba révén a vezetést is átvette az SZKKA, de őrizni vagy növelni az előnyt már nem sikerült. 24:24-nél döntő volt, hogy ismét meg tudott lógni az MTK 3 góllal. Óriásit küzdött a Szombathely, de végül 3 találattal a fővárosi kék-fehérek bizonyultak jobbnak.

MTK Budapest – Hungast Szombathelyi KKA 32-29 (16-15)
K&H Liga, 7. forduló

SZKKA: Tomasevics - Wald, Mayer 1, Bandelier 3, Gorilszka 5, Virág, Orbán 2 Csere: Pődör R. 8, Agbaba 8, Horváth P., Varga N. 2, Pődör B., Csapó (K).

fotó: szombathelyikezilabda.hu