A Körmendé a Göcsej Kupa

• 2020. szeptember 21., hétfő •
Szombaton a ZTE-t, vasárnap pedig a Sopront is kétvállra fektette Ziga Mravljak csapata.

A szokásoknak megfelelően kiélezett nagy csatát hozott a szomszédvárak rangadója a szombati napon. A házigazda ZTE a 18. percben már 16 ponttal is vezetett a Rába-partiak ellen, azonban visszajött a meccsbe a Körmend és bár az utolsó negyedet is még 6 pontos hátrányban várták Ferenczék, a végső dudaszó pillanatában 84:84 állt az eredményjelzőn, ami azt jelentette, hogy jöhetett a hosszabbítás. A ráadásban már jobban célzott és a vezérét vesztett ZTE-t bedarálta a Körmend 99:87-re.

Vasárnap az a Sopron következett a vasiak számára, amely csapattal a Mogyorósy Szilárd Emlékmérkőzésen nemrégiben megmérkőztek. Ez meg is látszott az első negyedben, hiszen felváltva potyogtak a kosarak. A mérkőzés nagy részében a Körmend irányított, csak a 25. perc környékén alakult ki nagyobb, 8 pontos különbség a felek között a vasiak javára, de a Sopron még innét is megpróbált visszakapaszkodni, eredménytelenül. A Rába-partiak végül 88:79-re ezt a mérkőzésüket is behúzták, és ezzel megnyerték a tornát.

fotó: Zalai Hírlap / Pezzetta Umberto