A Körmend megállította a Falcót

• 2019. december 15., vasárnap •
A Körmend hazai pályán 13 ponttal legyőzte az éllovas és címvédő Falcót a férfi kosárlabda NB I szombati rangadóján.

A szombathelyi csapat tíz győzelem után először kapott ki a mostani bajnokságban, összességében pedig 23 mérkőzésen maradt veretlen szombatig az élvonalban. Ezt megelőzően legutóbb áprilisban szenvedett vereséget, akkor is Körmenden. Eredmény: Körmend – Falco 83-70. A vasi rangadó a nagyszünetig viszonylag szorosan alakult, a harmadik negyedben azonban a hazaiak remekül védekeztek és négypontos előnyüket 15-re növelték. Az utolsó szakaszban megint kiegyenlített volt a küzdelem.

így látták a vezetőedzők:

Matthias Zollner: – Kiemelkedő teljesítményt nyújtottunk egy erős ellenfél ellen. A játékosok átérezték, hogy a tradíciók miatt ez nagyon fontos mérkőzés a szurkolóinknak is. A Falco ellen csak ilyen magas szintű koncentrációval és hozzáállással lehet nyerni. Két vereség után visszanyertük az önbecsülésünket, ami erőt adhat a jó folytatáshoz.

Gasper Okorn: – A Körmend nagyon jól játszott, pontosan dobott, és mi nem tudtunk válaszolni. Sok probléma adódott a mérkőzés folyamán, ám ezekre nem találtuk meg a hatékony megoldásokat. Okulnunk kell ebből a vereségből, fel kell állnunk, hiszen még nagyon fontos mérkőzések várnak ránk a közeljövőben. A bajnokság vége még nagyon messze van.

Kép:falkokc.com