A Falco itthon, a Hali idegenben lép pályára a hétvégén

• 2021. április 15., csütörtök •
A sárga-fekete kosarasok hazai környezetben kezdik meg szombaton a felsőházi rájátszást a megyei rivális Körmend ellen, míg a Haladás labdarúgói az ország túlsó szegletében, Békéscsabán meccselnek majd vasárnap.

Minden kétséget kizáróan remek hangulatban készülnek a Falco-Vulcano Energia KC friss kupagyőztes játékosai az Egis Körmend elleni három győzelemig tartó páros csatára. A szombathelyi kosarasok megnyerték hetedik döntőjüket a Magyar Kupában, így első alkalommal hódították el a díszes serleget. A Rába-partiak viszont ezúttal csak a negyedik helyre futottak be. Ez a tény egyértelműen a Sugár útiak mellett szól, akárcsak az, hogy a bajnokság alapszakaszában lejátszott két derbit is a sárga-feketék nyerték:

IDEGENBEN 99–93, MÍG HAZAI KÖRNYEZETBEN 95–79 VOLT A VÉGEREDMÉNY VÁRADI BENEDEKÉK JAVÁRA.

A két vasi alakulat első összecsapása szombaton 18.00 órakor kezdődik az Aréna Savariában.

A további párosítás:

Szolnoki Olajbányász-Sopron KC

Szeged-Paksi Atomerőmű SE

Debreceni EAC-Alba Fehérvár

A Szombathelyi Haladás labdarúgói a Merkantil Bank Liga 33. fordulójában Békéscsabára látogatnak. A viharsarki együttes a 14., míg a vasi zöld-fehér gárda a 8. pozícióból várja a vasárnap 17.00 órakor kezdődő összecsapást. A két csapat egyszer már megküzdött egymással ebben a szezonban:

TAVALY NOVEMBER 1-ÉN 5–0-RA NYERT A HALI A ROHONCI ÚTI STADIONBAN.

Igaz, akkor a csabaiak a koronavírus-járvány miatt erősen tartalékos összeállításban léptek pályára.

Fotó: Unger Tamás / vaol.hu