Tisza-parti búcsú

Szerző: frisss.hu Fotó: Hornyák Emőke • 2017. november 15., szerda •
Kikapott Szolnokon a Falco-Vulcano Energia KC kosárlabdacsapata és a 89:79 arányú vereségnek köszönhetően a szombathelyiek már biztosan nem juthatnak be a FIBA Európa Kupa második csoportkörébe.

Csak egy esetleges szolnoki győzelemmel tudta volna életben tartani a továbbjutási esélyeit a FIBA Európa Kupa első csoportkörének ötödik fordulójában a Falco KC. Ehhez képest kifejezetten pocsékul kezdtek a sárga-feketék: a derbi 4. percében már 14:2-re vezettek a Perry pontjaira alapozó Tisza-partiak. Szerencsére a folytatásban rendezte sorait a vasi alakulat és a negyed végén már csak hat ponttal volt lemaradva a hazaiaktól. Sőt a második etap elején sikerült egy triplányi távolságra megközelíteni az Olajt. Sajnos ezt követően ismét a szolnokiak periódusa következett és a félidőben már 41:30 arányban vezettek Vojvodáék. Térfélcserét követően a hazaiak szinte minden támadásukat találattal fejezték be, ennek köszönhetőn rövidesen húsz pontra nőtt az előnyük.  Innen pedig már nem volt visszaút: a Falco hiába nyerte meg az utolsó negyedet 27:19-re, mivel összességében 89:79-re kikapott. Így biztossá vált, hogy a szombathelyiek az utolsó, a macedón Szokoli elleni idegenbeli meccsük végeredményétől függetlenül búcsúznak majd a FIBA Európa Kupa további küzdelmeitől.