Megvan a második hely

Szerző: frisss.hu Fotó: Hornyák Emőke • 2018. április 04., szerda •
Az alapszakasz utolsó fordulójában a Falco-Vulcano Energia KC kosárlabdacsapata 80:61 arányban legyőzte a PVSK együttesét, a Körmend pedig 93:77-re kikapott Kecskeméten, így a szombathelyiek zártak a második helyen.

Kifejezetten nehézkesen kezdte a Pécs elleni hazai meccsét a Falco. Sarlija találatainak köszönhetően rendre a vendégek jártak előrébb, akik az ötödik percben már 11:6-ra vezettek. Ezt követően Govens és Váradi egy-egy triplájának köszönhetően 13:13-nál beérték a vasiak a mecsekaljaiakat, de a negyed végén már ismét a pécsiek tartottak előrébb (20:23).

A második etapot viszont egy 9:0-s szakasszal indították a sárga-feketék és máris náluk volt az előny. A 17.percben pedig 38:28-as vasi vezetésnél időt is kellett kérnie Csirke Ferencnek. Az edzői tanácsok és Durham pontjai pedig használtak is: picit feljebb zárkóztak a vendégek. A félidőben 46:37 állt a táblán.

Térfélcserét követően egy jó időre befagyott a tíz pont körüli különbség, ám a negyed végjátékában elhúzott a Falco és a záróetapnak már 64:50-ről futhattak neki Váradiék, akik végül teljesen simán, 80:61 arányban nyerték meg a meccset.

A szombathelyiek 19 győzelemmel és 7 vereséggel zárták az alapszakaszt, ami a Szolnok mögött a második helyet jelentette a számukra. A hazai pályán veretlenül menetelő sárga-feketék szombaton 18 órakor a Kecskemét elleni derbivel kezdik a középszakaszt. A mérkőzést az Aréna Savariában rendezik majd.

A találkozó jegyzőkönyve:
Falco-Vulcano Energia KC-Pécsi VSK-Veolia 80:61 (20:23, 26:14, 18:13, 16:11)
Szombathely, 2400 néző, vezette: Benczur, Boros, Kulcsár
Falco: Govens 13/6, Váradi 14/12, Perl 15/3, Boriszov 3, Taylor 14. Csere: Norfleet 16/9, Pusztahvar 3/3, Tóth N. 2, Kucsora, Durázi, Hódi. Edző: Szrecsko Szekulovics
Pécs: Durham 15/6, Brooks 7, Antóni 5/3, Budimir 11, Sarlija 12. Csere: Simon K. 3/3, Harazin 2, Bíró 4, Supola, Demeter 2, Dragasevic, Krnjajszki. Edző: Csirke Ferenc