Kezd elhúzni a nagy trió, de azért az Alba kapaszkodik

Szerző: frisss.hu Fotó: Hornyák Emőke • 2017. november 12., vasárnap •
Az élvonalbeli férfi kosárlabda-bajnokság 7. fordulójában mind a három dobogós csapat nyert. A Falco és a Szolnok idegenben, míg a Körmend otthon diadalmaskodott.

A Falco csapata ott folytatta Debrecenben, ahol Sopronban abbahagyta. A sárga-feketék gyakorlatilag már az első félidőben eldöntötték a lényegi kérdéseket, mivel két negyedet követően már 16 ponttal vezettek a több kulcsjátékosát is nélkülöző DEAC otthonában. A szombathelyiek a térfélcserét követően sem vettek vissza a tempóból és végül 92:62 arányban győzték le a jobb sorsa érdemes hajdúságiakat. Szekulovics mester együtteséből ezúttal is Govens és Perl vitte a prímet. Előbbi 31, míg utóbbi 17 ponttal keserítette a hazaiak életét.

A Szolnok tartja eddigi remek formáját. A Tisza-partiak most a MAFC otthonában nyertek 88:77-re. A fővárosiak ugyan még a 34. percben is csupán 2 ponttal voltak lemaradva, ám a végjátékban Vojvodáék repesztettek egy 19:10-es szakaszt és ezzel magabiztossá tették győzelmüket.
A Körmend is hozta a kötelezőt. A piros-feketék szoros első félidőt követően küldték haza 87:74-es vereséggel a Pécs gárdáját. A Rába-partiaknál ismét nagyot alkotott Ferencz, aki hat triplát is beszórt a mecsekaljaiaknak.

Hét fordulót követően a Szolnok áll hibátlan mérleggel a tabella élén.  A második Körmend 6 győzelemmel és egy vereséggel rendelkezik, míg a dobogó legalsó fokán posztoló Falco ötször nyert és kétszer kapott ki. Lassan kezd magára találni a címvédő Alba Fehérvár is. A székesfehérváriak Lóránt visszatérése óta egyre jobban muzsikálnak. Ebben a fordulóban például a Szegedet páholták el 94:68-ra és már a 9. helyen állnak.