Érmekkel gazdagodtak a hétvégén a szombathelyi karatékák

frisss • 2019. február 12., kedd •
A Halom Kupán 51 egyesület 570 fővel képviseltette magát.

A hétvégén rendezték meg Dunaharasztiban a Halom Kupa elnevezésű Nyílt Karate versenyt, amelyen Vas megyét a „Leo” Karate-do SE képviselte két fővel. Somogyi Dávid a 14-15 éves korosztályban kata, vagyis formagyakorlat versenyszámban a 3. helyen zárt. Kumite, vagyis küzdelem versenyszámban Dávid szintén a dobogó harmadik fokára állhatott fel. A 16-17 éves lányoknál kata versenyszámban Somogyi Laura első lett. Kumite versenyszámban összevont kategóriában indult a felnőttekkel, ahol remekül helyt állva egy győztes és egy vesztes meccs után bronzérmet szerzett. Gál Enikő másodedző meg van elégedve a tanítványok teljesítményével, a kisebb hibákat pedig a következő megmérettetésig javítani szeretnék, hogy a sportolók még eredményesebbek legyenek.