Jöhetnek a spanyolok a negyeddöntőért

Frisss • 2013. augusztus 16., péntek •
Fél kézzel intézte el a magyar válogatott az üzbég együttest: jobban megvertük szegényeket, mint a kanadaiakat, illetve a kolumbiaiakat. A vége 26-4, jöhetnek a spanyolok az elődöntőért. Meccs pénteken 19.00-kor.

Meglehetősen hatásosan indult a meccs: Német Toni rögvest az első támadásból centergólt szerzett, majd nem sokkal később kivédekeztünk egy kettős emberhátrányt, miután az üzbégek csodaembere, Kirill Rusztamov lövését bravúrral védte Bendes Viktor. Ezt követően 1:16 perc leforgása alatt három akciógól következett Gyárfás Tamás, Jansik Szilárd és Lőrincz Bálint jóvoltából, azaz alig valamivel a negyed felén túl 4-0-ra vezettünk. Később még Bedő Krisztián is szerzett egy centergólt, igaz, előtte az üzbégek is táblára kerültek, 5-1 volt az első negyed.

A folytatásban már nagyobb szórásban volt része az ellenfélnek, a második negyedben nyolc magyar gól esett, előfordult, hogy Berta József 24 másodperc leforgása alatt kétszer úszott meg eredményesen. A szokás szerint nagyszámú közönség mindenesetre jól szórakozott, hiszen már a nagyszünetre megvolt a közte tíz (13-3).

A folytatásban is csak nőtt a különbség, a harmadik negyed végére már elértük a 20 gólos határt, tényleg igaz volt: gyakorlatilag akkor lőttünk gólt, amikor csak akartunk. Öt perc volt hátra, amikor Gyárfás Tamás újabb akcióból elért találatával már a közte húsz is megvolt (24-4), a vége pedig 26-4 lett – és külön dicséret jár azért, hogy a srácok nem vették félvállról a védekezést a hajrában sem, hiszen a meccs utolsó 14 percében nem kaptak gólt.

A folytatás már korántsem ígérkezik a maihoz hasonló sétahajózásnak, hiszen pénteken a spanyolokkal mérkőzünk, a tét pedig az elődöntő. Ez az az akadály, amit mindenképpen venni kell, hogy elérjük a kitűzött célt, és a szánk íze is kellemes legyen, ha majd visszagondolunk a szombathelyi vébére. Meg egyébként is: az Universiade-csapat és a felnőttválogatott diadala után a juniorcsapatnak is ki kell vágnia a rezet, nemde?!

Jegyzőkönyv:

Magyarország-Üzbegisztán 26-4 (5-1, 8-2, 7-1, 6-0)

Magyarország: Bendes – Gyárfás 3, Lőrincz 2, Jansik 3, Német 2, Szabó, Manhercz 4. Cserék: Bedő 3, Sedlmayer 3, Telegdy 2, Berta 2, Csapó 2. Szövetségi kapitány: Horkai György.

Kanada: Habibuljajev – Kozimov 1, Rusztamov 1, Masszel 1, Zajcev, Csumacsenko, Krahotyin 1. Cserék: Szavlijev. Szövetségi kapitány: Alekszandr Szokolov

Emberelőnyök: 3/1, ill. 11/1
Ötméteresek: –, illetve 1/1
Kapusok teljesítménye: Bendes Viktor 5/8 (63%), illetve Rogyion Habibuljajev 5/31 (16%)