Govens törött ujjal játszott - vele együtt nyert a Falco

MTI • 2018. június 12., kedd •
Kiegyenlített a Falco hazai pályán.

A Szombathely hazai pályán remek hajrával legyőzte a Szolnokot kedden a férfi kosárlabda NB I döntőjének második mérkőzésén, ezzel 1-1-re kiegyenlített az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharcban.

Az Alba Fehérvár elleni ötmeccses elődöntő után a szombathelyiek csak két napot pihentek, majd vasárnap 82-76-ra kikaptak a csaknem végig vezető Olaj csarnokában, amely egy hetet készülhetett a fináléra.
    A keddi folytatás igazi triplapárbajjal indult, öt perc alatt öt hárompontost láthatott az Arena Savaria közönsége, amely a hetedik percben tapsviharban tört ki, ugyanis pályára lépett Govens Darrin. Az amerikai születésű, de magyar válogatott játékos az elődöntőben ujjtörést szenvedett, és két napja nem szerepelhetett Szolnokon, ezúttal pedig saját felelősségére vállalta a játékot.
    Az alapszakasz- és Magyar Kupa-győztes vendégcsapat ötpontos hátrányban kezdte a második negyedet, és az eddig csak 2008-ban bajnok vasiak a 17. percben már 11 ponttal vezettek (35-24), főként a válogatott Perl Zoltán révén. A félidő hajrája azonban Dragan Aleksic együtteséé lett, amely négy hazai pontra 17-tel válaszolt. A nagyszünetben 39-41 volt az állás.
    Fordulás után a nyolcadik bajnoki elsőségükre hajtó Tisza-partiak tíz ponttal elhúztak (45-55), a hatodik tripláját beszóró Kendrick Perry pedig már 23 pontnál tartott. Srecko Sekulovic legénysége elsősorban Govensnek köszönhetően két pontra felzárkózott (58-60), de az utolsó játékrész 60-67-ről indult. A vasiak minden erejüket mozgósítva a 39. percben átvették a vezetést Govens duplájával, majd az addig gyengén célzó fehérorosz Aljakszandr Pustahvar sorsdöntő hármast szerzett, bebiztosítva csapata győzelmét.
    Az egyik fél harmadik sikeréig tartó finálé harmadik mérkőzésére csütörtökön kerül sor Szolnokon.

Eredmény, döntő, 2. mérkőzés:
Falco-Vulcano Energia KC Szombathely - Szolnoki Olaj 76-73 (26-21, 13-20, 21-26, 16-6)
------------------------------------------------------------------------------------------------------
    legjobb dobók: Váradi 15, Perl 11, Taylor 10, Govens 10, Borisov 10, illetve Perry 23, Vojvoda 12, Andric 10, Browning 10
    Az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharc állása: 1-1