Falco-csapás érte az atomvárosiakat

Szerző: frisss.hu Fotó: Hornyák Emőke • 2018. január 05., péntek •
Fölényes, 100:69 arányú győzelmet aratott a Falco-Vulcano Energia KC kosárlabdacsapata az élvonalbeli bajnokság 14. fordulójában. A szombathelyiek a négy mérkőzés óta veretlen Atomerőmű SE ellen nyertek parádés teljesítményt nyújtva.

Remek formában, zsinórban aratott négy győzelmet követően érkezett Szombathelyre a Paks kosárcsapata. Ehhez képest a találkozó elején a Falco szinte állva hagyta a vendégeket. A Perl Zoltán pontjaira alapozó vasiak egy 14:2-es szakasszal indítottak, amit követően már időt is kellett kérnie Teo Cizmicnek. Az edzői tanácsok pedig használtak is a Duna-partiaknak, akiknek sikerült felzárkózniuk 21:18-ra. Ám mint később kiderült, Medvéék ezzel el is lőtték az összes puskaporukat, a  folytatásban ugyanis egy 17:0-ás etapot száguldott a Falco, amivel lényegében el is döntötte a meccset. A félidőben már 56:28-ra vezettek a sárga-feketék, azaz 20 perc alatt pontosan kétszer annyi pontot dobtak, mint az atomvárosiak. Térfélcserét követően a vasiak még növelni is tudták az előnyüket, így a harmadik negyed közepétől már a fiatalokat is pályára küldhette Szrecsko Szekulovics. A „gála” vége 100:69 lett. A szombathelyiek 100. pontját Boriszov szerezte büntetőből.

A mérkőzés jegyzőkönyve:
Falco-Vulcano Energia KC-Paksi Atomerőmű SE 100:69 (26:18, 30:10, 32:22, 12:19).
Szombathely, 2800 néző, vezette: Benczur, Ádám, Boros.
Szombathely: Govens 20/15, Váradi 10/6, Perl 16, Boriszov 9/6, Tóth N. 12. Csere: Zsigeranovics 6, Pusztahvar 11/9, Norffleet 5/3, Durázi 2, Hódi 3/3, Kucsora 6, Kovács B. Edző: Szrecsko Szekulovics

Paks: Hinds 10, Allen 10/3, Barnies 3/3, Eilingsfeld 2, Guinn 4. Csere: Ruják 2, Ogunyemi 18, Medve 11/9, Pajor 3/3, Gulyás 4, Garamvölgyi 2. Edző: Teo Cizmic