Ezüstérmes a Falco

Mti/frisss • 2012. május 28., hétfő •
A címvédő Szolnok történetének negyedik aranyérmét szerezte meg hétfőn a férfi kosárlabda NB I-ben, miután a döntő negyedik mérkőzésén magabiztosan legyőzte a Falcot, így 3-1-es összesítéssel megnyerte a párharcot. Az alapszakaszgyőztes szombathelyiek, remek szezont futva, az ezüstérmet érdemelték ki a bajnokságban.

Eredmény, döntő, 4. mérkőzés:

Szolnoki Olaj - Falco-Szova KC Szombathely 102-84 (35-22, 28-18, 23-17, 16-27)
-----------------------------------------------------------------------------
legjobb dobók: Gay 19, Báder 19, Horváth 16, Mills 12, Trepák 12, Trotter 10, illetve Timberlake 25, Szabó 15, Pantelic 12
    Az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharc végeredménye: 3-1 a Szolnok javára.

A címvédő és negyedik aranyérmükre hajtó szolnokiak az első hét percben hat triplát dobtak, ennek ellenére az ötödik percben vezettek először (13-12). Az eddigi egyetlen bajnoki címüket 2008-ban elhódító Szombathelyben ugyanis Szabó és a 40. évében járó - könyöksérüléssel küszködő - Kálmán nagyszerű formában játszott. Az 57 (!) pontot hozó nyitónegyedet követően 15 ponttal elhúztak az idén kupagyőztes Tisza-partiak, sőt, a 14. percben Fodor hármasával 20 pontra nőtt a különbség, ami már eldönteni látszott a meccs és a bajnoki cím sorsát. A nagyszünetben 63-40 volt az állás.

Az alapszakaszt megnyerő Falco a térfélcsere után próbált faragni a hátrányából, ám 20 pontnál nem tudott közelebb kerülni Pór Péter együtteséhez, amelyben Báder ekkor már 19 pontnál járt. A vasiaknál a 12 pontos Pantelicet dulakodás miatt kiállították, ezzel megpecsételődött a vendégcsapat sorsa. A 86-57-ről induló zárószakaszra már nem maradtak izgalmak, az Eurochallenge Kupában negyedik helyen végzett Szolnok a hajrára kiengedve is megszerezte harmadik győzelmét a fináléban. A címvédő Olaj mindössze egyszer szenvedett vereséget a rájátszásban, s korábban 1991-ben, 2007-ben és 2011-ben ünnepelt bajnoki címet.

A Falco remek szezont futva, a várakozásokat jócskán felülmúlva ezüstérmes!!!