Előnyben a Szolnok, kedden folytatódik a finálé

NSO • 2018. június 10., vasárnap •
Kikapott a Falco, de a hazai pálya életben tarthatja az aranyos reményeket.

A Szolnok 82–76-ra győzött hazai pályán a Falco ellen a férfi kosárlabda NB I döntőjének első mérkőzésén - számolt be az nso.hu. Remekül kezdett a Szolnok, a 9. percben már 18–8-ra vezetett. A folytatásban egyre inkább magára talált a vezérét és sérült irányítóját, Govens Darrint nélkülöző Falco, és a tripláknak köszönhetően a szombathelyiek átvették a vezetést, bár a nagyszünetre már ismét a hazaiak vonulhattak kétpontos előnnyel (40–38). A vasi csapatban Perl Zoltán és a bokasérüléséből felépülő Váradi Benedek is három sikeres hárompontosnál járt a félidőben, az Olaj viszont a duplákat dobta remek százalékkal (13/17). A harmadik negyedben újra a Szolnok akarata érvényesült, de 30 percnyi játék után még mindig teljesen nyílt volt a mérkőzés (60–53). Az viszont már sok volt a Falcónak, hogy a záró játékrész elején tíz ponton kívülre került. A szolnokiak megugrásához egy triplával az egyébként rendkívül „csendes” Vojvoda Dávid is hozzájárult. A szombathelyiek felzárkóztak ugyan mínusz négyre, de többre nem telt az erejükből, az első összecsapás után a Szolnoknál van az előny a döntőben. A finálé a Sugár úton folytatódik kedden 19 órától, a mérkőzést az M4 Sport élőben is közvetíti.