Bravúr a javából

Szerző: frisss.hu Fotó: Haladás VSE • 2018. január 16., kedd •
Remek mérkőzésen 4:2 arányú győzelmet aratott az éllovas Berettyóújfalu ellen a Swietelsky-Haladás élvonalbeli futsalcsapata. Győzelmüknek köszönhetően a szombathelyiek feljöttek a tabella harmadik helyére.

Az NB I-es futsalbajnokság 13. fordulójában a listavezető Berettyóújfalu látogatott az Aréna Savariába, ahol közel 800 néző fogadta a pályára lépő csapatokat. Két kulcsjátékosa, az eltiltott Sásdi és a sérüléssel bajlódó Gyurcsányi nélkül kezdett a hazai gárda. Ennek ellenére remek első öt percet produkáltak Turzó József tanítványai: előbb Vidák, majd pedig Hajmási zörgette meg a vendégek hálóját. A magára találó Újfalu a 10. percben Harmati találatával szépített. A vendégek a folytatásban ugyan lőttek még két kapufát, de újabb gólt már nem szereztek, így 2:1-es vasi vezetéssel zárult az első félidő. Fordulás után a Berettyó mindent megtett az egyenlítés érdekében, ám a nagy igyekezetben Da Silva összehozott magának egy kétperces kiállítást. A Haladás élt a lehetőséggel és Michel Melo góljával elhúzott 3:1-re. Nem sokkal később Bencsik találatát követően pedig már 4:1-re mentek a vasiak. A 4:2-es végeredményt Sanchez állította be a 35. percben.

A Haladás bravúros győzelmének köszönhetően feljött a bajnoki tabella harmadik helyére.

A mérkőzés jegyzőkönyve:

Swietelsky-Haladás VSE-MVFC Berettyóújfalu 4:2 (2:1).

Szombathely 800 néző, vezette: Wittner, Tamási

Gólszerzők: Vidák (4.), Hajmási (5.), Michel Melo (29.), Bencsik (31.) illetve Harmati (10.), Sanchez (35.)

Kiállítva: Da Silva (28.)