Bravúr a fővárosban

Szerző: frisss.hu Fotó: AVUS • 2017. november 19., vasárnap •
A pontvadászat hetedik fordulójában megszerezte első idegenbeli győzelmét az Aligátor Vízilabda Utánpótlás Sportegyesület OB/I-es csapata. A szombathelyiek az UVSE otthonában diadalmaskodtak 11:9 arányban.

Fennállása első olyan élvonalbeli meccsét játszotta az AVUS, melyen idegenben is esélyesként szálltak vízbe a vasi pólósok. Ennek ellenére a derbi elején a fővárosiak szereztek vezetést, ám a nyitónegyed végére sikerült egalizálniuk Matajsz Márk tanítványainak. A második etapban aztán robbantottak a szombathelyiek és zsinórban lőtt négy találatuknak köszönhetően meg is alapozták a győzelmüket. A 7:4-ről kezdődő harmadik felvonásban azonban porszem került a gépezetbe és feljött 8:7-re az UVSE. Szerencsére az utolsó negyedet mentálisan és fizikálisan is jobban bírták a vasiak, így pedig megszerezték történetük első idegenbeli OB/I-es győzelmét. Sikerének köszönhetően az AVUS már hat bajnoki ponttal rendelkezik, amivel az  A-csoport hatodik helyét foglalja el.