Az egyiknek sikerült, a másiknak nem

Szerző: frisss.hu Fotó: Hornyák Emőke • 2017. november 18., szombat •
A Falco-Vulcano Energia KC élvonalbeli kosárlabdacsapata 88:82 arányban legyőzte az Aréna Savariában a ZTE gárdáját, a Szombathelyi Swietelsky-Haladás NB I-es labdarúgói viszont 2:1-re kikaptak Balmazújvárosban.

Rendkívül változatos, hullámzó játékot hozott a ZTE szombathelyi vendégjátéka. A derbi elején 5:2-re még a vendégek vezettek, ezt követően viszont jött Perl Zoltán és vezérletével átvette az irányítást a sárga-fekete alakulat. Az első negyed végén már 13 ponttal jártak előrébb a vasiak, akik ebből a tetemes előnyből egy kerek tízest a nagyszünetig meg is tartottak. A 45:35-ös állásról induló második félidőben a zalaiak többször is alaposan felzárkóztak, de a szombathelyiek minden fordítási kísérletüket visszaverték és végül teljesen megérdemelten 88:82 arányban győztek a 3000 néző előtt lejátszott találkozón. A sárga-feketék tartják helyüket az élmezőnyben.

A Haladás kiesés ellen harcoló labdarúgócsapata Balmazújvárosban már az új vezetőedző, a szlovák Michal Hipp irányításával lépett pályára. A vasi zöld-fehérek a „hatpontos” derbi 21. percében Ramos szenzációs találatával szereztek vezetést. A rendkívül jó iramú derbi 61. percében Fekete fejesével egyenlítettek a hazaiak, akik a 79. percben Sigér góljával már előnybe is kerültek. A Haladás a hosszabbítás pillanataiban egyenlíthetett volna, de Grumics ziccere kimaradt, így 2:1-es hazai győzelem lett a derbi vége. A szombathelyiek továbbra is a kiesést jelentő 11. helyen állnak és a hátrányuk már 5 pont a Balmazzal szemben.