Az a fránya harmadik negyed

Frisss.hu, Fotó: Hornyák Emőke • 2018. április 29., vasárnap •
A harmadik 10 percben nyújtott gyenge teljesítményének köszönhetően 93:88-ra kapott ki a Falco-Vulcano Energia KC kosárlabdacsapata Kecskeméten. A váratlan vereség ellenére maradtak a szombathelyiek a második helyen, mivel az Alba Fehérvár hosszabbítás után 92:87 arányú vereséget szenvedett Körmenden.

A Szolnok elleni balszerencsés hazai vereséget követően a győzelem reményében utazott Kecskemétre a Falco KC kosárcsapata. A szombathelyiek optimizmusát növelte az a tény, hogy a felsőházi középszakasz első fordulójában simán, 87:74-re verték a KTE együttesét az Aréna Savariában. Ehhez képest a derbi első negyedét, ha csak egy triplányi különbséggel is, de a hazaiak nyerték 27:24-re. A második etapban ugyan az eredmény jelentős mértékben változott, de a különbség nem sokat: félidőben 44:43-as kecskeméti vezetés állt a táblán. Térfélcserét követően ugyan Taylor találatának köszönhetően a mérkőzés során először vezettek a vasiak, ám mint később kiderült, utoljára is. A folytatásban ugyanis óriásit változott a játék képe: a hazaiak szinte minden támadásukat találattal fejezték be, míg a sárga-feketék hibát hibára halmoztak. Így a pocsékul sikerült harmadik negyed végén már 73:59-re vezetett a KTE. Az utolsó 10 percet ugyan 29:20-ramegnyerte a Falco, de őszintén szólva egy pillanatig sem tudták veszélyeztetni a hazaiak megérdemelt, 93:88 arányú győzelmét.