A nemzetközi kupában is menetel a Falco

Szerző: frisss.hu Fotó: Hornyák Emőke • 2017. október 31., kedd •
A magyar bajnokság mellett a FIBA Európa Kupában is határozottan jó teljesítményt nyújt eddig a Falco-Vulcano Energi KC kosárlabdacsapata. A szombathelyiek a csoportkör harmadik fordulójában a macedón Karposz Szokoli együttesét verték 108:87 arányban.

A sérüléssel bajlódó Julian Norfleet nélkül kezdte a macedónok elleni meccsét a Falco,  ennek ellenére az első negyedben 31 pontig jutottak a sárga-feketék. Igaz, hogy közben 27-et kaptak, ezt pedig az eléggé gyenge védekezésüknek köszönhették. A szombathelyiek a folytatásban is szinte ontották a pontokat, így a félidőben már 64:49-re vezettek. Térfélcserét követően alaposan beleerősítették a vendégek, akik a harmadik etap végére jelentős mértékben szűkítettek is a különbségen. A 83:73-ről induló zárófelvonásban aztán nagyot repesztett a Falco és végül 108:87 arányban megnyerte a találkozót. A szombathelyiek így két fordulót követően kettő győzelemmel és egy vereséggel állnak a FIBA Európa Kupa H-csoportjában.  Ez pedig remek alapot jelenthet ahhoz, hogy a vasi gárda továbbjusson a roppant erősnek tűnő kvartettből.