A Falco nyerte a vasi „El Classicót”

Szerző: frisss.hu Fotó: Hornyák Emőke • 2018. március 05., hétfő •
Telt ház, több mint 3000 néző előtt a Falco-Vulcano Energia KC élvonalbeli kosárlabdacsapata 83:79 arányban legyőzte az Egis Körmend együttesét. Ezzel a szombathelyiek pontszámban beérték megyei riválisukat.

Napokkal a mérkőzést megelőzően elfogyott az összes jegy, így pedig nem csoda, hogy óriási hangzavar, remek hangulat fogadta az Aréna Savariában a pályára lépő csapatokat. A derbit aztán a hazaiak kezdték jobban, akik Váradi találatainak köszönhetően szinte pillanatok alatt elhúztak 8:2-re.  Nem sokkal később, 15:6-nál pedig már időt is kellett kérnie Potocnik mesternek. Az edző tanácsok aztán annyit használtak, hogy nem nőtt tovább a különbség: az első negyed végén 23:16-ra vezetett a Falco.
A szombathelyiek lendülete a folytatásra is kitartott és a 16. percben már 36:23-ra mentek a sárga-feketék. A félidő végén viszont magukra találtak a Rába-partiak és egy 14:2-es szakaszt repesztve feljöttek 38:37-re, azaz a nagyszünetben csupán egyetlen apró pontocska volt a különbség.
Térfélcserét követően a hazaiak egészen a 28. percig tudták tartani vezetésüket, ám ekkor a találkozó során először, 54:53-nál már a Körmend járt előrébb. Az etap végén pedig már 61:57-re vezettek a piros-feketék.
A negyedik felvonást azonban a Falco kezdte egy parádés, 13:0-ás rohammal és ezzel lényegében el is dőlt a derbi. A vendégek ugyan a végjátékban sokat szűkítettek a különbségen, de fordítani nem volt reális esélyük. A vége 83:79 lett a Falcónak.
Győzelmét köszönhetően a sárga-feketék beérték a körmendieket: most már mindkét gárda neve mögött 15 győzelem és 5 vereség szerepel.

A mérkőzés jegyzőkönyve:
Falco-Vulcano Energia KC-Egis Körmend 87:79 (23:16, 15:21, 19:24, 26:18).
Szombathely, 3500 néző, vezette: Kapitány, Praksch, Farkas
Falco: Govens 23/6, Váradi 19/9, Perl 14, Borisov 15/3, Taylor 7. Csere: Tóth N., Pusztahvar 2, Norfleet 3/3. Edző: Szrecsko Szekulovics
Körmend: Wright 12, Hollins 8, Ferencz 9/9, Tuoyo 11/3, Horti 2. Csere: Fanning 20/9, Halász, Csorvási 9, Davis 5/3, Németh 3/3. Edző: Gasper Potocnik
Kipontozódott: Csorvási (31. perc)