Hosszú Katinka világbajnok 200 pillangón és 100 háton (is)!

SzR-nso.hu • 2016. december 08., csütörtök •

A női 200 m pillangó döntőjét magyar idő szerint kevéssel hajnali 1 óra előtt rendezték a kanadai Windsorban.

A rövid pályás úszó-világbajnokság második versenynapján Hosszú Katinka nagyon frissen, jó erőben kezdett, a hármas pályán úszott, már 50 méter után vezetett. A második ötven után az előnye 3 tizedre nőtt, és csak az amerikai Worrell tudott vele, illetve mellette úszni. A harmadik ötvenre már majdnem egy másodperc volt a magyar úszó előnye, és majdnem egy testhossz előnnyel fordult a végére, és bár Worrell megszorongatta, sikerült a győzelem! Hosszú Katinka megszerezte a második világbajnoki címét Windsorban. Az első versenynapon ugyanis a 400 m vegyest megnyerte, 200 gyorson pedig ezüstérmes lett.

ÚSZÁS, RÖVID PÁLYÁS VILÁGBAJNOKSÁG, Windsor (Kanada)

Női 200 m pillangó

1. Hosszú Katinka (Magyarország) 2:02.15

2. Kelsi Worrell (Egyesült Államok) 2:02.89

3. Csang Jü-fej (Kína) 2:05.10

Katinka még a 100 méteres hátúszásban is döntőt úszott. Az elején nagyon együtt volt a mezőny, 50 méternél mindössze 4 századmásodperccel vezetett a 3-szoros olimpiai bajnok, aztán a második ötvenen mindenkit ,,állva hagyott" és 55,54-gyel csapott magabiztos előnnyel a célba, ez volt a harmadik világbajnoki cím Kanadában!