Horváth Zoltán Emléktorna: Falco-győzelem az 1. napon

SzR-falcokc.com - Fotó: Hornyák Emőke • 2017. szeptember 22., péntek •
Szombaton az Atomerőmű ellen játszik a fináléban a szombathelyi sárga-fekete csapat.

A VIII. Horváth Zoltán Nemzetközi Kosárlabda Emléktorna második meccsén a ,,beugró" horvát csapatot, a BC Osijek csapatát győzte le magabiztosan a Falco.
Az Emléktorna első meccsén az Atomerőmű SE Paks- MBK Rieker Komarno (SVK) összecsapás 82-64-es eredménnyel ért véget.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely - Osijek 88-65 (22-10, 15-21, 26-15, 25,19)
Szombathely, Aréna Savára - 1500 néző

1. negyed: a szombathelyiek a Váradi - Perl, Govens, Borisov, Tóth N. összeállításban kezdtek. A meccs Váradi triplával indult, majd Borisov is betalált, 5-0. Ezután Tóth Norbi 2 duplája jött, már 9-0. A negyed közepén Taylor triplája jelezte, hogy az eszékiek is a pályán vannak, 9-3. Jól játszik a csapat, Borisov duplájával és Perl triplájávak már 18-5!!! A végén egy kicsit feljöttek a vendégek, így 22-10 lett a vége, a hazaiaknál Borisov 7 ponttal a legeredményesebb.
2. negyed: ebben a játékrészben is jobban kezdtek a sárga-feketék, Pustahvar triplájával már 29-14. Ezt a 10 percet egyébként a Norfllet - Govens, Váradi, Pustahvar, Zigeranovic ötös kezdte. Sokat cserél Sekulovic mester, amikor Hódi Patrik is pályára lépett, már 31-15-öt mutatott az eredményjelző. Zárkóznak a vendégek, 31-21-nél időkérés.  A 18. percben pedig zúgott a vastaps, mindenki felállva tapsolt az égi centerre emlékezve. A félidő végén nagyon feljött az eszéki csapat, 37-31 az állás. Borisov 9, Tóth N. 6, Zigeranovic és Váradi 5-5, Govens 4, Pustahvar és Perl 3-3, míg Norfleet 2 pontos
A 3. negyedben a Norfleet - Govens, Perl, Pustahvar, Zigeranovic csapattal kezdtek a hazaiak , de még mindig nem kapták el a fonalat, a vendégek 37-35-re zárkóztak. Aztán jött Pustahvar, aki biztos kézzel dobta a triplát és a duplát is, így pillanatok alatt 46-38 lett, ezután Govens is magára talált, már 52-38. Pustahvar 11 pontos. A negyed végére döntő fölény alakult ki, 63-46.
A 4. negyedet i sjól kezdték Váradiék, a játékrész közepén Perl Zoli mindent bedobott, ezzel 15 pontjával a legeredményesebb hazi játékos lett, 77-55. A végén Kovács Bence és Durázi Krisztofer is pályára lépett. És, ha már szerepet kaptak, kosarakat is dobtak, a vége 88-65 lett. Ezzel döntős a Falco, az Osijek a 3. helyért játszhat holnap.
A mezőny legeredményesebbje az eszéki Taylor volt 17 ponttal, nálunk Perl 15, Borisov 12, Pustahvar és Govens 11-11, Tóth N. 10, Váradi 9, Zigeranovic 7, Norfleet és Durázi 4-4, Hódi 3, Kovács pedig 2 pontig jutott.