Bajnok a Honvéd, 6. helyezett a Haladás!

SzR-MTI • 2017. május 28., vasárnap •
Az MTI fotóján George F. Hemingway, a Honvéd tulajdonosa és Eppel Márton gólkirály a kupával látható az OTP Bank Liga utolsó, 33. fordulójában játszott Honvéd - Videoton FC labdarugó-mérkőzés végén, a kispesti Bozsik József Stadionban, szombat este.

Az utolsó, 33. fordulóban a kispestiek a gólkirály Eppel Márton találatával győzték le a Videotont a Bozsik Stadionban rendezett, bajnoki döntővé előlépő összecsapáson.
A harmadik helyen a Vasas végzett, amelynek elég volt egy pontot szereznie a Mezőkövesd ellen, s ezt egy 1-1-es döntetlennel meg is tette.
Az is az utolsó játéknapon dőlt el, hogy a Gyirmót mellett az MTK búcsúzik az élvonaltól, a kék-fehérek kizárólag győzelemmel őrizték volna meg első osztályú tagságukat, de csak 1-1-es döntetlent értek el Pakson.
A Ferencváros-Újpest mérkőzést a hazaiak nyerték 2-0-ra, de címvédőként így is csak a negyedik hely jutott a számukra. A Diósgyőr ugyan elveszítette 3-1-re a Debrecen elleni kiesési rangadót, de az MTK botlása miatt ugyancsak bennmaradt az NB I-ben. A Haladás Sopronban kapott ki a már korábban kiesett Gyirmóttól.

A végeredmény:
 1.  Budapest Honvéd             33 20   5   8    55-30  65 pont - BL-selejtező, 2. forduló

2.  Videoton FC                      33 18   8   7    65-28  62 - EL-selejtező, 1. forduló
 3.  Vasas                               33 15   7  11    50-40  52 - EL-selejtező, 1. forduló
 4.  Ferencváros                      33 14  10   9    54-44  52
 5.  Paksi FC                           33 11  12  10    41-37  45
 6.  Swietelsky Haladás           33 12   7  14    42-46  43
 7.  Újpest FC                          33 10  12  11    47-51  42
 8.  Debreceni VSC                  33 11   8  14    42-46  41
 9.  Mezőkövesd Zsóry FC       33 10  10  13    39-54  40
10.  Diósgyőri VTK                  33 10   7  16    39-58  37
11.  MTK Budapest                  33  8  13  12    26-36  37 - kiesett