A Real Madrid nyerte a BL-t

MTI • 2016. május 29., vasárnap •

A Real Madrid nyerte a labdarúgó Bajnokok Ligája 2015/16-os kiírását: a királyi gárda a sorozat szombati döntőjében városi riválisát, az Atlético Madridot győzte le az 1-1-es rendes játékidőt és hosszabbítást követően 11-esekkel.

A Real Madrid története során tizenegyedik alkalommal diadalmaskodott a legrangosabb európai kupasorozatban, ezzel továbbra is csúcstartó.

Bajnokok Ligája, döntő:
Real Madrid (spanyol)-Atlético Madrid (spanyol) 1-1 (1-0, 1-1, 1-1) - 11-esekkel: 5-3
-------------------------------------------------------------------
Milánó, Giuseppe Meazza Stadion, 71 500 néző, v.: Mark Clattenburg (angol)
    gólszerzők: Sergio Ramos (15.), illetve Carrasco (79.)
    sárga lap: Carvajal (11.), Navas (47.), Casemiro (79.), Sergio Ramos (90+3.), Danilo (93.), Pepe (112.), illetve Torres (61.), Gabi (90+3.)

Real Madrid:
    ------------
Keylor Navas - Dani Carvajal (Danilo, 52.), Pepe, Sergio Ramos, Marcelo - Luka Modric, Casemiro, Toni Kroos (Isco, 72.) - Cristiano Ronaldo, Karim Benzema (Lucas Vázquez, 77.), Gareth Bale

Atlético Madrid:
    ----------------
Jan Oblak - Juanfran, Stefan Savic, Diego Godín, Filipe Luís (Lucas Hernández, 109.) - Saúl Níguez, Gabi, Augusto Fernández (Yannick Carrasco, a szünetben), Koke (Thomas Partey, 116.) - Fernando Torres, Antoine Griezmann

I. félidő:
    ----------
    15. perc: Kroos élesen lőtt be egy szabadrúgást a bal oldalról, Bale megcsúsztatta a labdát, amelybe - a televíziós visszajátszások alapján lesen álló - Sergio Ramos még beleért, megszerezve ezzel a vezetést (1-0).

II. félidő:
    -----------
    48. perc: Griezmann játszotta be a labdát a 16-oson belül álló Torresnek, a csatárral szemben azonban Pepe hátulról szabálytalankodott. A büntetőt Griezmann végezte el, középre tartó nagy erejű lövése azonban a felső lécről kifelé vágódott.
    79. perc: a jobb oldalon felfutó Juanfran elé tálaltak remek labdát, a jobbhátvéd kapásból középre játszott, az ötösön érkező Carrasco pedig estében lőtt a hálóba (1-1).

Büntetők:
    ---------
Lucas Vázquez higgadtan a bal alsóba (1-0)
Griezmann az elvetődő Navas mellett jobbra (1-1)
Marcelo kilőtte a bal alsót (2-1)
Gabi nagy erővel a léc alá (2-2)
Bale könnyedén a bal alsóba (3-2)
Saúl hideg vérrel jobbra (3-3)
Sergio Ramos szintén a bal alsót választja (4-3)
Juanfran a jobb kapufára lő
Ronaldo a kapu bal oldalába (5-3)

Nagy lendülettel kezdett a Real Madrid, Oblaknak, az Atlético Madrid kapusának már az ötödik percben hatalmasat kellett védenie, nem sokkal később azonban Ramos belepiszkálásánál már ő is tehetetlen volt. Érdekesség, hogy a világ- és Európa-bajnok védő ezt megelőzően legutóbb éppen a két évvel ezelőtti fináléban volt eredményes a BL-ben.

A folytatásban a Real visszavett a tempóból, s elsősorban a biztos védekezésre koncentrált, az Atléticónak pedig láthatóan nem igazán volt válasza erre a helyzetre, leginkább csak körbe-körbe járatta a labdát.

A fordulást követően szinte azonnal egyenlíthetett volna az Atlético, de Griezmann büntetőt rontott. A folytatásban a Real többször is végleg eldönthette volna az összecsapást, előbb Benzema ugrott ki egy az egyben - és lőtt Oblakba -, majd Bale már a kapust is kicselezte, lövését azonban a gólvonalon blokkolták. Utóbbit követően szinte azonnal jött az egyenlítés, a csereként pályára lépő Carrasco volt eredményes. A hajrában nem változott az eredmény, így jöhetett a ráadás.

A hosszabbításra mindkét csapat elkészült az erejével, több játékos is csak sántikált, igazi helyzet nem alakult ki, így következett a BL történetének hetedik büntetőpárbaja, amelyben a kapusok gyakorlatilag csak mellékszereplők voltak, ugyanis az egyetlen hibázó, Juanfran a kapufát találta el.
    A döntő negyedik játékvezetője Kassai Viktor volt.