Új esélyek, új értékek a FŐKEFE Nonprofit Kft-nél

szróbert • 2014. február 19., szerda •
A hazánkban legtöbb megváltozott munkaképességű embert foglalkoztató FŐKEFE Nonprofit Kft-nél február 19-én számoltak be arról, hogyan kapott új esélyt Szombathelyen és Vas megye egész térségében mintegy kétszáz dolgozó a munkaerő-piaci sikerre különféle szakmai és egyéb képzések által, az Új Széchenyi Terv keretében. A projekt képzéseiben százhuszonnyolc szombathelyi vesz részt.
Új esélyek, új értékek a FŐKEFE Nonprofit Kft-nél

A frisss.hu a FŐKEFE Termelési Központjában megtartott sajtótájékoztatóján megtudta, hogy a tevékenység a Rehabilitáció, Érték, Változás (RÉV) TÁMOP 5.3.8-11/A1-2012-0001 elnevezésű program keretében zajlik.

A sajtótájékoztatón dr. Puskás Tivadar, Szombathely Megyei Jogú Város polgármestere elmondta: "Egy közösség erejét az szabja meg, hogy a rászorulókkal hogyan bánik. A szombathelyi közösség régóta segíti, támogatja a helyi rászorultakat. Emellett Szent Márton városa arról is híres, hogyan becsüli meg az értékeket, a hagyományokat. Mivel a munkaalapú társadalom építése a gazdaságpolitikai célja, ezért minden elfogultság nélkül elmondhatjuk, hogy jó irányba haladunk, amikor a rászorulóknak munkahelyeket biztosítunk."

A polgármester méltatta a pályázatot, majd kiemelte, hogy a projekt forrásaiból kb. 7,7 millió forint jutott Szombathelynek, ez pedig – tette hozzá – hat-hét foglalkoztatási lehetőséget biztosít, munkát, illetve átképzést nyújt az embereknek. 

Szabó György, a FŐKEFE Nonprofit Kft. ügyvezető igazgatója azt hangsúlyozta, hogy milyen rendkívüli fontosságú dolog a cég életében ez a projekt. Hozzátette, hogy a cél több irányú: olyan termékek előállítása, melyek a szabad piacon találhatnak vevőre. Ugrásszerű fejlődés érhető el, hiszen a FŐKEFE 3500 megváltozott munkaképességű dolgozójából 1100 dolgozik Vas megyében. Megköszönte a városnak és az önkormányzat munkatársainak a segítséget.

Bernáth Ildikó, a projektet támogató Szakmapolitikai Koordinációs Testület elnöke honlapunknak elmondta: a kiemelt projekt célja az új Széchenyi terv keretében, hogy segítse illetve növelje a megváltozott munkaképességű emberek esélyeit. A projekt hatáskörébe tartozó három cégnél (közülük az egyik a Főkefe Nonprofit Kft.) összesen kb. 10.300 ember dolgozik, ebből pedig 8300 megváltozott munkaképességű, illetve fogyatékossággal élő, belőlük kerül a projektbe kb. 5000 ember.

A frisss.hu megtudta azt is, hogy a kompetenciamérésben 5 ezren, míg a szakmai képzésben 3 ezren vesznek, illetve vettek részt. A képzés nem jelent többlet terhet, hiszen a munkaidőben valósul meg. Az alapvető képzés során az alapfokú számítástechnikai képzést, az önéletrajzírást, az állásinterjún való megjelenést, valamint alapvető jogi ismereteket is elsajátítanak.

A szakmai képzés is munkaidőben zajlik, ez esetben olyan munkakörökben dolgoznak a munkavállalók, melyek a cég tevékenységi körébe tartoznak. A képzés tananyaga akkreditált. Itt, Szombathelyen 542 megváltozott munkaképességű ember dolgozik, ebből 128-an vesznek részt a projekt képzéseiben. Ők vagyonőr, call centeres, minőségellenőr, piackutató-termékfejlesztő, OKJ-s tisztítás-technikai szakmunkás, kerti munkás, parkgondozó, illetve betanított papírtermék-készítő szakmai képzéseket kapnak. 
Bernáth Ildikó azt is fontosnak tartotta elmondani, hogy értékelhető tudást ad ez a képzés, amire mintegy 5 milliárd forint áll rendelkezésre. A két hónapon át tartó alapvető képzések áprilisban fejeződnek be, viszont egyes szakmai képzések esetében hosszabbítást kértek, ezért a projekt várhatóan augusztus 31-ig tart. Szakmai képzések időtartama egyébként szintén 2 hónap.

A sajtótájékoztató után üzembejárás következett. A polgármester a dobozüzemben több munkavállalóval is elbeszélgetett, de még a munkába is besegített.
A FŐKEFE - melynek küldetése a rehabilitációs foglalkoztatás hatékony megvalósítása - jól példázza, hogy megváltozott munkaképességű, illetve fogyatékossággal élő emberek is képesek jó minőségű, fejlett országokban is eladható termékek előállítására.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

közösség

további frisss

lap tetejére