Fesztiváltrend – útmutató kezdőknek

MD • 2013. július 03., szerda •
Javában dúl a nyár, beköszöntött a szünidő, és ezzel együtt a fesztiváli időszak is kezdetét vette. Kíváncsiak voltunk, milyen felszereléssel indulnak a többnapos szabadtéri szórakozásra a fiatalok, mi alapján választanak rendezvényt, milyen tanácsokkal szolgálhatnak a tapasztaltak egy újdonsült fesztiválozónak.
Fesztiváltrend – útmutató kezdőknek

Válasszunk fesztivált!

Hat különböző, nagyszabású szabadtéri zenés rendezvény várja még a fiatalokat szerte az országban. A kínálat tehát nagy, az idő kevés, mivel több átfedés is van az időpontok között.

"Fesztivált elsősorban az alapján választok, hogy milyen fellépők lesznek és mennyire van messze a lakóhelyemtől. Nyilván jobban preferálom azt a fesztivált ami partközelben van, de ez nem annyira fontos szempont" - osztotta meg velünk véleményét a vasvári Borbás Bianka.

A 20 éves Magyar Ádámnak a Volt Fesztivál tetszik a legjobban, főleg a szerinte széles zenei kínálat miatt, de a többiről is megvan a véleménye: "A Balaton Soundnak a fellépői igazából nem vonzanak, a Sziget meg nagyon drága."

Az elmondottak alapján, a fesztivál megválasztásakor fontos szempont a lakóhelytől való távolság, a fellépők sokszínűsége, a vízpart közelsége és természetesen az árak sem elhanyagolhatóak.

Hozzávalók!

Ha már választottunk, rátérhetünk a feltétlenül szükséges holmikra, azaz: mit érdemes az utazótáskánkba gyömöszölni a sátron kívül? Ha fesztiválról van szó, szigorúan utazótáska, a gurulós bőröndöt felejtsd el! "Még nem pakoltam össze - magyarázkodik Ádám - de ruhát viszek, hideget, meleget, és az első napra elég kaját. Gumicsizmát csak a csajok szoktak vinni, én elviszem a sportcipőmet, meg a papucsomat, aztán kész."

Bianka is visz magával a biztonság kedvéért vízálló lábbelit, de felszerelésében találni még esőkabátot, mindenféle gyógyszert, szúnyogriasztót, és naptejet.

Egy harmadik megkérdezett alanyunk, az orvostanhallgató Bokor Barbara, Biankához hasonlóan a legkényelmesebb ruháiban érzi jól magát a fesztiválon. "Szoktam sminkelni - teszi hozzá Barbi - ugyanúgy, ahogy minden nap, ha kimegyek az utcára. Nem azért, hogy különösebben dögösen nézzek ki a fesztiválon, de a kis sminktükör mindig nálam van."

Fiúk, lányok! Utazótáska, gumicsizma, sportcipő, esőkabát, hideg és meleg ruha, papucs, gyógyszerek, szúnyogírtó, naptej! - ezek a jótanácsok a gyakorlott fesztiválozóktól.

Evés, ivás, zsebpénz, tisztálkodás!

Pakoltunk, utaztunk, beléptünk, és ha már ott vagyunk, probléma lehet még egy-egy ilyen többnapos rendezvényen a tisztálkodás, az étkezés, és a költőpénz.

Ha korog a pocak, akkor Ádám és Bianka a kisboltokra esküsznek, a fesztiválok területén kívül, de annak közelében. "Esetleg piát is érdemes ott venni - tanácsolja Bianka -, és akkor koncert előtt lehet mondjuk a parkolóban alapozni. Bent az árak elég magasak szóval nem érdemes úgy tervezni, hogy az ember ott sokat fog inni." Ha mégis ráfanyalodnánk a íncsiklandó italokra, gyros-ra, vagy lángosra a koncertek között, akkor sem kell a készpénzzel bajlódni. Idén már jellemzően mindenhol fesztiválkártyát használnak fizetőeszközként, amelyet a feltöltő pontokon lehet egyenleggel gazdagítani. Egy-egy nagy hévvel átbulizott nap után az emberre nem csak az élmények ragadnak, hanem a kosz is.

Barbi nem tud két napnál tovább fürdés nélkül létezni, de erre is van megoldás. "Mivel minden fesztiválon vannak vizesblokkok ezért könnyen össze tudja szedni magát az ember" - nyugtat meg Bianka. A mobil tisztálkodóhelyek felszereltségétől függően még a hajszárítás is megoldható.

Inkább vásároljunk a fesztivál területén kívül, az sokkal kifizetődőbb, persze csak ha spórolni szeretnénk. Fürdési lehetőség pedig nem csak a Dunában vagy épp a Balatonban lehetséges, vigyünk magunkkal szappant!

Nem kell tehát aggódni, az árvíz már elvonult, az időjárást tekintve pedig igazi nyári napok elé nézünk, úgyhogy a gumicsizmát nyugodtan otthon lehet hagyni. Nincs más hátra, fesztiválra fel!

közösség

további frisss

lap tetejére