Váratlan vereség: Haladás - Újpest 0-3

Szita Róbert tudósítása - Fotó: Tóth Arnold • 2015. november 28., szombat •
A bajnoki tabella ötödik helyén álló Haladás csapata a hetedik pozíciót elfoglaló fővárosi lila-fehéreket fogadta szombat délután. Sajnos semmi esélye nem volt a hazai zöld-fehéreknek, a vendégek magabiztosan szerezték meg mindhárom bajnoki pontot. Honlapunk élő közvetítést adott a Rohonci útról.

Haladás - Újpest 0-3
NB I-es bajnoki labdarúgó-mérkőzés, Szombathely

Haladás: Király - Angyal, S. Wils, Jagodics, P. Bosnjak - Gosztonyi (Martinez 63'), T. Wils, Németh M., Iszlai (Nagy P. 76'), Halmosi (Ugrai 63') - Gaál
Újpest: Balajcza - Litauszki, Heris, Kálnoki-Kis, Mohl - Balázs B., Bardhi, Szenkovics (Andrics 61'), K. Hazard (Cseke 77'), Balogh B. - Diagne (Perovic 84')

90' + 2' - Vége a meccsnek, váratlan, de magabiztos győzelmet arattak a fővárosiak, Halmosiéknak ma nem sikerült a pontszerzés.

90' - 2 perc a hosszabbítás.

81' - Angyal mesteri beadása után Maretinez fejelt parádésan, ám Balajcza bravúrral hárítani tudott.

75' - Ilyen gyengén még nem játszottunk ebben a szezonban.

63' - Ugrai és Martinez is beállt.

60' - ELDŐLT A MECCS, 0-3! Diagne lőtte a harmadikat.

55' - Jobb az Újpest, egyelőre nem változott meg  ajáték képe. 2817 néző figyeli a meccset.

48' - Eldőlhetett volna a meccs, de Király Gábor kivédte Balogh B. ziccerét.

46' - Nem volt csere.

Szünet.

45' - Vége első félidőnek, 45 perc után teljesen megérdemelten vezet az Újpest.

43' - Iszlai 22 méteres lövése szállt mellé.

37' - Gaál szépíthetett volna, de az oldalhálóba vágta a játékszert.

30' - MÁR KETTŐVEL MENNEK A LILÁK! Szöglet után elaludt a hazai védelem, így Litauszki bökött közvetlen közelről a labdába, Király nem védhetett, 0-2!!!

25' - Kezd magához tárni a  zöld-fehér csapat, de egyelőre meddő a mezőnyfölény.

19' - Németh M. - Halmosi akció végén Balajcza mentett. nagy helyzet volt.

15' - Nagyon veszélyes támadásokat vezet továbbra is az Újpest, a Hali egyelőre nem találja a saját játékát.

9' - VEZETNEK A LILÁK!!! Halmosi veszítette el a labdát a szombathelyi térfél közepén, majd hatamas tűzijáték bontakozott ki, a lilák a felső lécet is eltalálták, majd Hazard bombázott Király kaapujába, 0-1!!!

3' - Halmosikerült helyzetbe, de egy pár centivel mellé perdített.

1' - A Hali indította útjára a labdát.

A meccs előtt a válogatottsági rekorder Király Gábort köszöntötte Illés Béla és Tóth Miklós, Predrag Bosnjaknak, az Európa-bajnokságre kijutó csapat kerettagjának is gratuláltak.

Már szól a Hali indulója, mindjárt jönnek a csapatok is, már ne menjenek sehová!

Mészöly Géza azt szeretné, ha már hármasával gyűjtené a pontokat a Hali. Úgy legyen! Némi meglepetésre Ugrai és Martinez is ,,a kispadon kezd."

15.25 - Jó napot, és a Hali-gólokban gazdag sportélményt kívánok minen kedves olvasónknak!