Kiállítás, majd kiütés: Továbbjutott a Haladás!

szróbert-nso.hu • 2014. szeptember 10., szerda •
A Magyar Kupa harminckettő legjobb csapata közé jutott a Haladás. A lehető legjobb összeállításában lépett pályára Artner Tamás csapata Fertőszentmiklóson, és noha egy órán át képtelenek voltak betalálni a szombathelyi zöld-fehérek a Fertőszentmiklós kapujába, az utolsó fél órában mégsem volt gond a megyei I. osztályú együttes ellen a továbbjutás. Gyurján Bence triplázott, Zamostny Balázs duplázott, mellettük Gaál Bálint és Németh Márió szerzett még gólt, így a vége 0-7 lett a Halinak.

A 42. percben még büntetőt is hibázott Gaál Bálint, a 62. percben azonban az ő góljával szereztek vezetést a zöld-fehérek. Nem sokkal később Németh Márió gólt lőtt, majd emberhátrányba kerültek a szombathelyiek, hiszen Halmosi Pétert kiállította a játékvezető, miután nem akarta abbahagyni a folyamatos reklamálást. A Haladás azonban nem vett vissza, sőt, Gyurján Bence triplázni, Zamostny Balázs duplázni tudott a hátralévő időben, így 7–0-ra nyert a Szombathely.

Fertőszentmiklós (megyei I.)–Szombathelyi Haladás 0–7 (0–0)
Fertőszentmiklós, 700 néző. V: Szilasi (Becséri G., Fehér M.)

FERTŐSZENTMIKLÓS: Csóka – Fábián, Horváth P., Németh A., Horváth I. (Horváth A.), Finta (Horváth D.) – Horváth T., Bellovics (Mentes), Kalmár Gy., Árki – Ábrahám. Edző: Finta Zoltán
SZOMBATHELY: Rózsa – Jagodics M. (Gyurján B.), Dvorschák, Devecseri – Schimmer, Fehér Z., Szakály A. (Németh M.), Farkas M., Halmosi – Nagy O. (Zamostny), Gaál B.. Vezetőedző: Artner Tamás
Gólszerző: Gaál (0–1) az 52., Németh M. (0–2) a 68., Zamostny (0–3) a 72., Gyurján (0–4) a 73., Zamostny (0–5) a 78., Gyurján (0–6) a 80., Gyurján (0–7) a 88. percben