Szinte biztos a továbbjutás: Izland - Magyarország 1-1

Szita Róbert tudósítása - Fotó: MTI Fotó: Illyés Tibor • 2016. június 18., szombat •
A csoportmérkőzések második fordulójában a magyar válogatott is pályára lépett és Izland ellen is bebizonyítottuk, hogy nem véletlenül győztük le az osztrákokat és szinte biztosan lesz helyünk a nyolcaddöntőben is.

Izland - Magyarország 1-1 (1-0)

EURÓPA-BAJNOKSÁG, F-CSOPORT, 2. FORDULÓ

Marseille, Stade Vélodrome. V: Szergej Lapocskin (orosz)
IZLAND: Halldorsson – Saevarsson, R. Sigurdsson, Árnason, Skúlason – Gudmundsson, G. Sigurdsson, Gunnarsson, Bjarnason –  Sigthórsson, Bödvarsson (Finnbogason 69')
MAGYARORSZÁG: Király – Lang, Guzmics, Juhász (Szalai 84'), Kádár – Gera Z. – Dzsudzsák, Nagy Á., Kleinheisler, Stieber Z. ( Nikolics 66') – Priskin (Böde 66')

90' + 4' - Vége a meccsnek, 1-1 áll a táblán, ezzel szinte biztosan továbbjutottunk! SZÉP VOLT, FIÚK!!!

90' - 4 percet hosszabbít a játékvezető.

88' - GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL!!! Nikolics beadását az izlandiak a hálóba segítették, de, ha nem így lett volna, Böde akkor is berúgta volna, 1-1!!!

84' - Mindent bevet Storck, már Szalai is a pályán.

80' - Az izlandiak sok szabálytalansággal tördelik a játékot és már csak 10 percünk maradt a pontszerzésre.

72' - Böde lőtt, de Halldarsson megint hárított.

67' - Dzsudzsák szabadrúgását fogta üggyel-bajjal az izlandi hálóőr.

66' - Cserék mindkét oldalon, nálunk Böde és Nikolics állt be.

65' - nagyon nyom a magyar válogatott, másodpercekig van csak az ellenfélnél a labda.

55' - Nagyot küzdünk, de meddőek egyelőre a támadásaink.

46' - Mi kezdtük a második játékrészt, csere nem történt.

45' + 1' - Vége az első félidőnek, sajnos ott az előny.

45' - 1 perc a ráadás!

39' - VEZET IZLAND! Sigurdsson tizenegyesből volt eredményes, 1-0!!! Előtte Király kezéből kiesett a labda, aztán erősen kétséges körülmények között Kádár szabálytalankodott, ezt fújta be a játékvezető.

31' - Gudmundsson lerázta Kádárt, lőtt, de Király bravúrral mentett.

30' - Kicsit leült a meccs, de pár perccel ezelőtt annak örülhettünk, hogy Király becsapta az izlandiakatt azzal, hogy előre nézett, aztán a lábai között maga mögé dobta ki a játékszert.

17' - Egymás után kétszer is tetszetős támadást vezettünk, Dzsudzsák lőhetett kapura, de elakadt. Jól játszunk.

15' - Többet birtokoljuk a labdát, de az izlandiak veszélyesebbeknek tűnnek.

5' - Erőfelmérés zajlik, kóstolgatják egymást a csapatok, Dzsudzsák oldalán támadunk több alkalommal is.

1' - Az izlandiak kezdték a játékot mintegy 25 ezer magyar előtt, Marseille-ben.