Szerencséje volt a zöld-fehéreknek: Haladás – Pécs 1-1

szróbert-HCs • 2014. augusztus 17., vasárnap •
A Haladás a tizenharmadik, míg a vendég Pécs a tizenkettedik helyen várta a szombathelyi mérkőzést. Mindkét csapat tagjai és mindkét vezetőedző nagyon fogadkozott, hogy begyűjti mindhárom bajnoki pontot. Ez a terv aztán egyik csapatnak sem sikerült, hiszen miután mindkét csapat hamarabb is eldönthette volna a három pont sorsát, mégis döntetlen lett a vége.

A meccs előtt a 60 esztendős Vörös Csaba technikai igazgatót köszöntötték, aki korábban 266 NB I-es meccset játszott a szombathelyiek zöld-fehér mezében, két alkalommal válogatott is volt.

Haladás – Pécs 1-1 (0-0)
Szombathely, 2450 néző
Rózsa – Jagodics (Schimmer 46’), Dvorschák, Devecseri, Katona M. – Medgyes (Városi 46’), Jancsó, Nagy O., Szakály (Iszlai 67’), Halmosi – Gaál

Pécs: Göcze – Nagy J., Balogh B., Romic, Mohl – Horváth A., Márkvárt, Szatmári, Uzoma, Heffler (Rácz 77’) – Pölöskey P. (Fröhlich 67’)

10’ – Meddő mezőnyjáték zajlik, egyik csapat sem tudja veszélyeztetni a másik kapuját.
19’ – A pécsi Nagy J. távoli lövése szállt mellé.
22’ – Nagy O. veszélyes, szöglettel felérő szabadrúgását öklözte ki a Göcze.
30’ – Megélénkült a meccs, egyszer a Haladás, máskor a Pécs vezetheti a támadásokat.
44’ – Kezezett az egyik pécsi védő a büntetőterületen belül, de vad II. sípja néma maradt, pedig a labda láthatóan irányt is változtatott.
A szünetben két helyen is változtatott Artner Tamás, Schimmer és Városi folytatta Jagodics és Medgyes helyett.
58’ – Érik a hazai gól, szöglet után Szakály került helyzetbe, de fölé mentettek a védők.
63’ – A Haladás akciója után lefordult a Pécs, Göcze kidobta a labdát, egy átadás, majd Pölöskey már gólhelyzetben is volt, de elcsúszott, így Rózsa felszedte a labdát.
64’ – Vezet a Haladás! Egy kapu előtti kavarodás után Halmosi fejese talált utat a hálóba, 1-0!!! Zúg a szép volt Cucu!!!
70’ – Újabb gólt szerezhetett volna a Hali, de Halmosi beadásáról lekésett Nagy Olivér.
76’ – Egyenlített a Pécs! Sajnálatos védelmi hiba után Heffler találatával 1-1.
82’ – Nagy O. jól vezette fel a labdát, aztán Városihoz passzolt, aki ugyan csetlett-botlott, de eljutott a kapu elé, lövésébe azonban beleléptek.
86’ – Fröhlich eldönthette volna a meccset, de mellé lőtt ziccerben.
90' + 2' - Vége a meccsnek, 1-1 maradt az eredmény.
Az utolsó percekben több abszolút gólhelyzetet is elpuskáztak a vendégek, a döntetlen hízelgő eredmény a Haladás számára.