Sima győzelmet aratott a Haladás a Paks ellen

SzR-PCs - Fotó: frisss.hu • 2017. április 29., szombat •
Ezen az estén a vendég együttesnek momentumai sem voltak a Szombathelyi Swietelsky-Haladás ellen. A mérkőzést Jancsó és Iszlai találataival nyerte meg a vasi gárda.

Haladás - Paks
2-0
(1-0)

OTP Bank Liga 29. forduló - Sopron, 1445 néző

Egy alacsony színvonalú mérkőzésen a Haladás kezdte jobban a találkozót. Néhány helyzet után a vezetést is megszerezték Jancsó révén. A gól megnyugtatta a hazaiakat, a vendégek pedig nem tudtak újítani. A második játékrészben szinte kapuralövést sem lehetett feljegyezni. Aztán egy szögletet követően Iszlai fejelt közelről a hálóba. A Paks hiába cserélt és próbált ritmust váltani, ezen az estén esélyük sem volt még a pontszerzésre sem. Megérdemelten nyerte meg a zöld-fehér összecsapást a Haladás.

93' - Vége a találkozónak.

85' - Halmosi kap pihenőt. Hosszassan tapsolják a nézők, helyére Winkler állt be. Ezt követően Tóth Máté kap egy sárga lapot.

79' - Hiába birtokolja többet a labdát a vendég együttes, igazán komoly próbatétel elé még nem állították Királyt. Azonban a hazai védelem is remekül zár.

75' - Kihasználta utolsó csere lehetőségét Csertői Aurél. Koltai váltja, a ma elég indiszponált játékot nyújtó Barthát.

71' - GÓÓÓÓÓL! Bal oldalról végezhetett el szabadrúgást a Haladás. A labdát Jagodics csúsztatta meg a rövid oldalon, a hosszú pedig egyedül érkezett Iszlai, aki közelről bólintott a hálóba.

70' - Mészáros Karol is játéklehetőséget kap. Rácz Barnabás sétál le a pályáról.

69' - Cserél a Haladás - Tóth váltja Kovácsot, akit néhány perccel ezelőtt ápolni kellett.

65' - Eseménytelenül pörögtek a percek. A kapusoknak csak akkor kellett játékba avatkozniuk, amikor a védők játékba hozták őket. A Haladás pedig csak annyit engedélyez ellenfelének, amennyi nem veszélyezteti a vezetését.

62' - Újabb paksi csere: Kecskés váltotta Hajdút a pályán.

60' - Halmosi végzett el egy szabadrúgást, de a kísérlet elkerülte a kaput.

56' - Williams csúszott be ellenfelének a félpályán, a játékvezető szerint ez megérdemelt egy sárga lapot.

50' - Többet birtokolja a labdát a hazai csapat, de a játék jobbára a mezőnyben folyik.

46' - Folytatódik a találkozó. A második játékrészt a Haladás kezdte. Cserélt a vendégek edzője; Haraszti állt be.

Szünet.

43' - Williams iramodott meg, de a felező vonalnál felvágták, előbb Kulcsár, majd Gévay is sárgát kapott.

40' - 5 perccel a szünet előtt kiegyenlített erők küzdelme zajlik..

28' - Halmosi cselezgetett, majd mielőtt beverekedte volna magát a büntető-területen belülre, szerelték.

14' - GÓÓÓÓÓL! Rácz szabadrúgása után lepattant a védőkről a játékszer, Jancsó András erőszakosan megszerezte, majd lapos lövésébe csak beleérni tudott Molnár, 1-0!!!

10' - tapogatóznak a csapatok, felmérik egymás erősségeit és gyengeségeit.

1' - A paksiak kezdték a meccset.

Haladás: Király - Kovács (Tóth M.), Wils, Devecseri, Bosnjak - Iszlai, Jagodics - Jancsó, Rácz (Mészáros), Halmosi (Winkler) - Williams

Paks: Molnár - Szabó, Gévay, Zachán, Kulcsár - Papp - Hajdú (Kecskés), Szakály, Bertus, Bartha (Koltai) - Hahn (Haraszti)

Jön Mészöly Géza csapata és a vendégek is, itt vannak a kezdők.

A szombathelyi vezetőedző a klub honlapjának nyilatkozott az esélyekről, ezt ITT olvashatja el.

17.55 - Jó estét és Hali-gólokban gazdag sportélményt kívánok minden kedves olvasónknak.