Megérdemelt vendégsiker: Haladás – Paks 1-3

szróbert-TT • 2014. augusztus 30., szombat •
Artner Tamás a meccs előtt kötelezőnek nevezte a Paks elleni győzelmet, ennek ellenére még az egyik pont megszerzése sem sikerült a mieinknek. Védelmünk többször is kapitulált, támadóink pedig ezúttal sem a góllövő csukájukat húzták fel.

Haladás – Paks 1-3 (1-1)
Szombathely, 2250 néző
Haladás: Rózsa – Dvorschák, Devecseri, Katona M. – Schimmer, Iszlai (Varga G. 69’), Nagy O., Szakály (Jancsó 69’), Halmosi – Zamostny (Németh M. 46’), Gaál

Paks: Molnár – Fiola, Kovács G., Gévay, Báló – Könyves (Hahn 87’), Bartha (Kiss T. 88’), Kecskés, Tamási, Bertus – Simon A. (Haraszti 65’)

A meccs előtt a Haladás ügyvezető igazgatója, Tóth Miklós elhunyt édesapja emléke előtt hajtott fejet a publikum.

1’ – Solymosi Péter sípjelére a Hali kezdte a játékot.
10’ – Mezőnyjáték zajlik, a két tizenhatos között pattog a labda, még helyzetecske sincs.
20’ – Sokat nem változott a kép, keresik a réseket, a gyenge pontokat egymás védelmén a csapatok, gólhelyzet továbbra sem volt.
30’ – Vezet a Paks!!! Egymás után rúgta a szögleteket a vendégcsapat, aztán az egyik lepattanó labdát Fiola közelről értékesítette, 0-1.
42’ – Egyenlítettünk! A paksiak védelmi hibája után Gaál Bálinthoz került a labda, aki szó szerint megvette a lasztit, majd szépen kilőtte az alsó sarkot, 1-1.
A szünettől Németh Márió folytatta Zamostny Balázs helyett.
48’ – Halmosi labdájába Dvorschák botlott bele, de mellé ment a labda.
50’ – Hihetetlen, megint vezet az Atomváros! Rózsa kolosszális hibája után Könyves passzolt a hálóba, 1-2!!!
56’ – Eldőlhetett volna a meccs, de a paksiak kihagyták a kihagyhatatlant, Fiola találta magát szemben, senkitől sem zavartatva a Haladás kapusával, de csúnyán fölé vágta.
75’ – Elképesztő! Hazai sarokrúgást követően Dvorschák kettő méterről fejelt fölé!
77’ – Eldőlt a meccs, óriási védelmi hibák sorozata után megint Könyves talált be, 1-3!!!
 81’ – Halmosi lőtt az oldalhálóba.
90’ + 2’ – Vége a meccsnek, teljesen megérdemelt győzelmet arattak a vendégek. Nehéz lesz innen felállni, de a remény hal meg utoljára. Hajrá Hali!