Megérdemelt siker az ősi rivális otthonában: ZTE - Falco KC 68-80

SzR - Fotó: frisss.hu • 2017. április 16., vasárnap •
A csütörtöki körmendi kosárrangadó után zalaegerszegi derbit játszott és győzött a szombathelyi sárga-fekete csapat. Fotónk a szombathelyi összecsapáson készült.

Zalakerámia ZTE KK – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 68–80 (17–15, 22–22, 17–18, 12–25)

Zalakerámia Sport- és Rendezvénycsarnok
V.: Cziffra Cs., Benczur T., Győrffy P. (Várhalmi Zs.)

ZTE: Ubilla 22/6, Norfleet 14/3, Benke 13/3, Szabó Zs. 2, Drungilas 10/3. Csere: Mohácsi 3/3, Wright 4, Kis -.

Falco: Govens 18/3, Kovács P. 1, Váradi 10/6, Pustahvar 6, Zsigeranovics 14. Csere: Medford 5/3, Barham 10/3, Tóth N. 8, Bognár 8.

4. negyed: Govens és Zigeranovic kosaraival vezet a Falco 56-59. Tartja előnyét a Sekulovic-legénység, már 63-68, amikor még 5 perc hátravan. Govens és Zigeranovic kiváló játékának köszönhetően 3 perccel a vége előtt 10-et számolt a Falco-tábor a ZTE-re. A végén már nem tudott felzárkózni a ZTE, így magabiztos Falco-siker született Zalaegerszegen.

3. negyed: Tóth Norbert duplájával indult  ajátékrész, de azonnal jött rá a zalai tripla, 42-39. Az első 5 perc a Falcóé volt, így 44-45-nél újra átvette a vezetést a sárga-fekete csapat. A negyed második felében fej-fej mellett haladtak a csapatok, így a lehető legkisebb előnnyel kezdheti meg az utolsó negyedet e ZTE:

2. negyed: a hazaiak nagyon bekezdtek a negyed elején vagy éppen a Falco aludt be? 19-18-ról 27-18-ig húzott el a ZTE. Ezután a sárga-feketék egy kicsi tmegrázták magukat, de nem nagyon tudtak közelebb jönni, 31-24. A negyed finise a szombathelyieké volt, így 39-37 a szünetben az állás.

1. negyed: kiválóan kezdtek Váradiék, 3 perc játék után 0-8!!! Aztán az időkérés után feltámadt a ZTE, és 9-8-ra fordított. Ezután rengeteg hibával tarkított volt az első negyed, melynek végén minimális előnye alakult ki a hazai csapatnak, 17-15.

A Falco a Medford - Váradi, Govens, Bognár - Zigeranovic kezdőötössel lép parkettre.

A meccs előtti esélylatolgatást ezúttal a klub honlapjáról vettük át, ÍME!

17.55 - Jó estét és sárga-fekete kosarakban gazdag sportélményt kívánok minden kedves olvasónknak!