Kosárlabda-show: Falco KC - Atomerőmű SE 97-62

Szita Róbert és Tóth Arnold helyszíni tudósítása • 2016. szeptember 23., péntek •
A VII. Horváth Zoltán Emléktornáról, az Aréna Saváriából tudósítottunk a sárga-feketék győztes meccséről. A legeredményesebb játékosnak a 25 pontos Lester Medford bizonyult.

Az emléktorna lebonyolításáról ITT írtunk beharangozót, ma pedig már a sárga-feketék meccséről jelentkezünk. A torna első meccsén a Szolnoki Olaj KK - BC Komarno meccs 87-95-ös eredménnyel ért véget.

Falco KC - Atomerőmű SE 97-62 (30-22, 26-13, 21-16, 20-11)

Aréna Savaria, 1000 néző

A 4. negyedben sem javult fel az Atomerőmű, a Falco pedig egyre inkább élvezte a játékot. Ez a meccs döntő fölénnyel ér véget, hiszen 3 perccel a vége előtt már 91-58-at mutatott az eredményjelző. Holnap 18 órakor döntőt játszik a Falco, az ellenfél a Komarno lesz.

A 3. negyed: az első félidőben Lester Medford volt a legeredményesebb 15 ponttal, a harmadik negyedben azonban nem ő kezdett irányító poszton, kicsit közelebb is léptek a vendégek, 56-40-nél időt kért Szrecsko mester. Hssznált a játékmegszakítás, hiszen 67-46-nál újra 20 pont feletti a hazai vezetés. Amikor Medford elérte a 25 pontot, a Falco előnye is 25-re nőtt, 71-46. A játékrész végén tovább gyarapodott a különbség, 77-51.

Szünet

A 2. negyedet Medford tripla és Tóth Norbert dupla nyitotta, már 35-22! Medford nagyon bekezdett, már 16 pontos!!! Szép nagyra duzzadt ebben a negyedben a Falco előnye, 48-28-nál már 20 pont a fölény. A játékrész végére sem fogyott el a kraft, - miközben a 18. perctől felállva tapsoltak Cecére emlékezve a sárga-fekete szurkolók, - sima hazai vezetésnél mentek pihenni a csapatok.

Az 1. negyedben a paksi Forte szerezte az első kosarat, majd Medford triplája és Váradi duplája után Turner zsákolása már a hazai közönség hangulatát is meghozta. 12-9-es sárga-fekete vezetésnél az Atom időt kért. Nem nagyon használt a játékmegszakítás, hiszen Govens triplája és medford ziccere már 21-13-as vezetést jelentett. Nagyon jól termelt az első játékrészben a Falco, 30-22 az eredmény.

A Falco KC mestere a Medford, Turner, Kovács Bence, Simon, Pustahvar, Kovács Péter, Váradi, Govens, Hódi, Bognár, Durázi, Tóth keretből válogathatott.