Falco-Trend Optika FC – Kecskeméti TE 73-83

SzR-HCs • 2014. november 23., vasárnap •
A kitűnő formában lévő szombathelyiek a bajnokság 9. fordulójában a kecskemétieket fogadták vasárnap este. Az Aréna Savaria közönsége pedig azt láthatta, hogy az első negyedben fej-fej mellett haladt a két gárda, aztán a második 10 perc végén 4 pontos kecskeméti előnnyel vonulhattak öltözőbe a csapatok. A harmadik játékrészben a Kálmán László irányította hazaiak erőre kaptak, 50-50-nél érte utol a sárga-fekete csapat a vendégeket, majd a harmadik negyed végén egy ponttal vezettek a kecskemétiek. Aztán az utolsó 10 perc sajnos nem a Falco csapatáról szólt, volt pillanat, amikor 14 pont volt a hátrány, a vége sem lett sokkal szebb, 73-83 lett a Kecskemét javára.

Az előzményekhez tartozott, hogy a Falco hét győzelemmel és egy vereséggel, míg a vendégek hat győzelemmel várták a találkozót, igaz, hogy ők csupán kétszer játszottak idegen környezetben.

Falco-Trend Optika KC Szombathely - KTE-Duna Aszfalt 73-83 (21-21, 16-20, 20-17, 16-25)