Fantasztikus vasi klasszikuson: Falco - Körmend 89-88

SzR - Fotó: Hornyák Emőke és Tóth Arnold • 2017. május 24., szerda •
Akár 5 vasi klasszikus is következhet másfél héten belül, de az is lehet, hogy csak 3 lesz. Ma este az Aréna Savariában mindenesetre megkezdődött a Falco-Körmend elődöntős párharc, és a 2 órás küzdelem végén a Falco elkönyvelhette, hogy tovább őrzi az arénát.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – Egis Körmend 89–88

(17–20, 21–33, 29–16, 22–19)

Szombathely, Aréna Savaria, 3000 néző
V.: Földházi T., Papp P., Török R. (dr. Gincsai J.)

Falco: Govens 33/12, Váradi 14/9, Barham 4, Pustahvar 20/9, Tóth N. 8. Csere: Medford 7/3, Zigeranovic 1, Bognár 2, Simon -.

Körmend: Petty 14/6, Gibbs 24/12, Smith 20/3, Kromah 16/6, Allen 12. Csere: Ferencz 2, Németh Á.

4. negyed: Vége, 1-0 a Falco javára, folytaqtás szombat este Körmenden.

Még mindig 6 másodperc, 89-88, de megőrzi a Falco az előnyt, itt a vége!

Utolsó perc: Govens dupla, 88-85! 10 másodperccel a vége előtt Sekulovic-mester időt kért.

1 perccel a vége előtt. 86-85.

2 perc van már csak hátra: Goooovens-tripla, 83-83. Pustahvar-tripla, Gibbs-ziccer, 86-85.

3 perccel a vége előtt 80-83, de Pustahvar kihagyta a triplát, aztán Govens is a duplát, támad a Körmend.

Váradi triplával vezet a Falco, 72-71, nem sokáig, mert a másik oldalon is tripla. Petty tripla és megint ott az előny, 72-79. Nagyon megrázta most magát a Körmend, Smith révén 72-81, majd Govens-tripla. Smith megsérül, percekig ápolják, hordágy is jött, de mégsem kellett, 75-81-nél körmendi időkérés, majd technikai Potocnik ellen és Govens-pontok, 80-81.

3. negyed: a Falco jól kezd, 43-55-re zárkózik, de a Körmend is észnél van, közben Govens már 14 pontos. Váradi tripla után, 48-57-nél időt kért Potocnik. ,,Mindenki szombathelyi", Govens tarthatatlanm már 20 pontos, 56-59. Gibbs is nagyon jó, és Váradi is, 58-63. Egyenlít a Falco: Medford tripla, 67-67. Még egy körmendi dupla a negyed végén, így 67-69 az állás az utolsó 10 perc előtt.

2. negyed: Medford kosárral indul a negyed, aztán Zigeranovic hibák után, a büntetőkkel 19-23. Sok a játékmegszakítás és a reklamálás, Barham is betalál, de 22-32-nél közte 10! Kapaszkodik a Falco, de a Körmend még mindig vezet, 32-38. Hihetetlen, szinte minden triplát bedobnak a körmendiek, 32-49. Egyelőre jobb a vendégcsapat, Govens már 3 személyit összeszedett, 38-53.

1. negyed: Igazi, hamisítatlan rangadót láthat a közönség. A körmendieké a labda a feldobás után. Az első kosarat Pustahvar szerezte. Kromah révén először vezet a vendégcsapat, majd Smith tripla 2-7. nagyon atletikusan és jól kezd a Körmend, jókor jött Pustahvar triplája, 7-13. Váradi triplája után, 14-16-nál jött a körmendi időkérés. Felemás negyed, de vezet a Körmend, 17-20.

19.59 - A Falco kezdője: Váradi - Govens, Barham,  Pustahvar, Tóth N.

A tét, hogy az elődöntős párharcot ki kezdi jobban.

A meccs előtti Váradi Benedek-féle várakozásról a klub honlapján már olvashattak, most jöjjön a kosármeccs!

A Falco kerete: Simon, Váradi, Hódi, Tóth N., Bognár, Zigeranovic, Pustahvar, Govens, Barham, Medford. Kovács P.

Mindkét csapat védi a saját várát a másik ellen, a Falco pedig még mindig hibátlan hazai környezetben.

19.55 - Jó estét és kosarakban gazdag sportélményt kívánok minden kedves olvasónknak.