Nem folytatódott a győzelmi sorozat: Atomerőmű - Falco 82-59

Szita Róbert tudósítása - Fotó: frisss.hu • 2017. január 21., szombat •

Atomerőmű SE - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 82-59

V.: Földházi T., Jakab L., Praksch P. (Faidt M.)

ASE: Hill 10/6, SAMENAS 18/9, Kovács Á. 6/3, GILBERT 13/3, TIBY 26/12. Csere: Will 6/6, Illés M. 3/3, Bagó -.

Falco: Medford 13/9, Govens 16/9, Váradi B. 2, Pustahvar 11/3, Zsigeranovics 6. Csere: Barham 9/9, Bognár 2, Simon K. -, Tóth N. -.

Kipontozódott: Medford

4. negyed: Nagyon nem megy, szinte teljesen szétesett a Falco, már 20 pont is volt a különbség. Egyáltalán nem mennek e triplák (sem). A vége nagyon sim alett, több mint 20 ponttal verte az Atom a Falco csapatát. Govens 16 ponttal lett a sárga-feketék legeredményesebbje.

3. negyed: naná, hogy szombathelyi kosárral indul a 2. félidő, de hiába ezután újra az ASE brillírozott, 46-40-nél jött az újabb időkérés. Talán segítenek az edzői intelmek, 50-45 az állás, amikor 4 perc van hátra a negyedből. Sajnos nem jönnek be a távoli dobások, és ezek  apontok bizony nagyon hiányoznak.  Nagyon gyenge volt a Falcon ebben a 10 percben, mindössze 9 pontot dobtak Váradiék, 59-45.

18.41 - Szünet.

2. negyed: szombathelyi kosárral indult ez a negyed is, reméljük azzal is zárul majd, az mindig jó jel. A negyed közepéig vezettünk, aztán megint magához tért az ASE és 29-28-ra visszavette a vezetést, de a sárga-feketék hamar eszméltek és 3 perccel az első félidő vége előtt 29-33-at mutatott az eredményjelző. A végén megint jobb volt az ASE, és egálra hozták a negyedet, 38-36.

1. negyed: mi szereztünk vezetést, Zigeranovic volt pontos közelről, aztán a hazaiak triplával jelezték, hogy játákban vannak. Nagyon szoros az első játékrész, mindkét csapat óvatos, de igyekszik kihasználni az adódó lehetőségeket, közben pedig zúg a ,,Hajrá Szombathely!". A negyed végén pontosaban dob az ASE, 20-16-nál Sekulovic mester időt kért. 20-18 az állás a negyed után.

A Falco a Medford - Váradi, Govens, Pustahvar - Zigeranovic kezdőötössel lép parkettre.

Az edzői várakozásról ITT már olvashattak, most nézzük a meccset.

17.55 - Jó estét és sárga-fekete kosarakban gazdag sportélményt kívánok minden kedves olvasónknak!