Kosárlabda-bravúr: Falco KC - Varese 75-73

Szita Róbert tudósítása - Fotó: Tóth Arnold • 2015. november 25., szerda •
Szerda este az Aréna Savariában folytatódott a FIBA Europe Cup sorozata, ezúttal az olasz Varese csapatával játszottak a szombathelyi sárga-feketék. A frisss.hu ÉLŐben közvetítette a mindvégig rendkívül izgalmas összecsapást, melyet végül két pont fölénnyel a hazaiak nyertek meg. Ezzel tovább él a továbbjutás esélye.

Falco KC Szombathely - Openjobmetis Varese 75-73 (21-23, 15-11, 21-18, 18-21)
FIBA Europe Cup, C-csoport, 5. forduló

Aréna Savaria, 1500 néző

Falco: Rundles - Váradi - Hódi - Bognár - Wright

Csereként Simon, Comagic, Butorac, Dobos, Hallik és Bazsó is szóhoz jutott.

Varese: Cavaliero – Ukic – Faye – Campani – Davies

A MECCS UTÁN ZÚGOTT A SZÉP VOLT FIÚK, ÉS A MINDENKI SZOMBATHELYI!!!

A negyedik negyedet 5 pont előnnyel kezdték Váradiék, amihez a cséká gyorsan hozzátett még kettőt, aztán Simon-tripla és már 62-52 ide. De jó is volna, ha most lenne vége! Megtorpant a Falco, nagyon felzárkóztak az olaszok, 66-63. Nagyon izgalmasak az utolsó percek, sokat áll a játék időkérés és cserék miatt. 66-65-nél a falco is időt kért, az ellenfél legjobbja, Davies 20 pontnál jár, a mi Comagic-unk 15 pontos. Rundles!!!! 21 másodperccel a vége előtt 73-70 ide!!! Aztán 3 másodperc alatt triplát dobnak az olaszok, 73-73. Időkérés...5 másodperc van hátra, Hallik pontjaival 75-73 ide, de az olaszok támadhatnak. De hiába, levédekeztük őket és maradt a végeredmény a 75-73!!!

A harmadik negyed varesei pontokkal vette kezdetét, 36-35, de a Falco gyorsan összeszedte magát, a negyed közepén 42-39 az állás. Nagyon kevés a pont, s ez talán a sárga-feketéknek kedvez majd a végén. Ilyen még nem volt, 7 ponttaql vezetünk, 46-39. Hódi triplájával már 51-43!!! Hallik triplája után már 10 ponttal vezetett a Falco, 56-46. Nagyon szoros volt a negyed vége, de még mindig vezet a Falco, 57-52!!!

Szünet, nálunk Wright a legeredményesebb 8 ponttal.

A második negyed Wright duplával kezdődött, majd miután a büntetőket is beszórta, megint a szombathelyiek vezettek, 25, 24, majd Hallik duplájával 27-26-nál is. 29-28-as állásnál a vareseiek időt kértek, ez is Kálmán László ,,fiait" dícséri. Jókor tették, sajnos 2 triplával már megint ott az előny, 29-34. Comagic is tud ilyet, 32.34, aztán Bognár kiegyenlített, sőt Butorac révén megint vezettünk, 36-34 a félidőben.

Az első negyed Hódi kosarával indult, majd Váradi betalált, 4-2. Aztán belelendültek az olaszok, de Wright és Bognár is pontokat szerzett, 8-12. Rudles triplája is sikerült, de az olaszok is mindent beszórnak, 11-16. Eddig dobópárbaj zajlik. Comagic és Butorac is betalált, de a Varese nem tud hibázni, aztán amikor Dobos zsákolt, zúgott a publikum, 21-20. A negyed vége azonban megint az itáliaiaknak sikerült jobban, 21-23.

Itt vannak a kezdőcsapatok...

17.55 - Jó estét és sárga-fekete kosarakban gazdag sportélményt kívánok minden kedves szurkolónak, FIBA Kupa mérkőzés következik pár perc múlva.