Kosárlabda-bravúr az Arénában: Falco - Pécs 85-73

Szita Róbert helyszíni tudósítása - Fotó: Bodorkós Máté • 2017. március 04., szombat •
Tizenkettedik hazai győzelmét is behúzta a sárga-fekete csapat. Nincs megállás, folytatás szerdán, Kecskeméten!

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – Pécsi VSK-PANNONPOWER 85–73 (24–24, 15–22, 22–15, 24–12)

Szombathely, Aréna Savaria, 2500 néző
V.: Török R., Frányó P., Balog Gy. (dr. Gincsai J.)

Falco: MEDFORD 21/9, GOVENS 21, VÁRADI 12/6, Pustahvar 6/6, Tóth N. 4. Csere: Zsigeranovics 6, BARHAM 15, Simon -, Kovács P. -.

PVSK: Nelson 8, SUPOLA 14/6, Smith 10/3, Budimir 10/6, SEJFIC 16/3. Csere: Halász 5, Bíró 7/3, Antóni 3/3.

4. negyed: Medford triplája után szétrobbant az aréna, 67-64. Barham tizedik pontja után időt kértek a vendégek, 71-64 és még 7 perc a hátralévő idő. Már csak 3 perc van vissza és viszonylag ,,tetemesre" nőtt az előny, 79-70! A vége is a sárga-feketéké, a vége már-már sima lett: 85-73!!!

3. negyed: Medford triplával indul a második félidő, 42-46. Zúg a ,,mindenki szombathelyi!", 48-49. Heves csata után Barham kosarával átvette a vezetést a Falco, 51-49. Ezek a percek a hazaiaké, Barham révén 59-53, amikor kevesebb, mint 2 perc van vissza. 1 perccel a 3. negyed vége előtt 61-58. Az utolsó másodpercben pedig jött a pécsi tripla, ezzel 61-61.

Szünet. Medford és Govens egyaránt 9 pontos. Közben a Szombathelyi Kötélugró Klub fiataljai szórakotatják a közönséget.

2. negyed: óriási a feszültség a bírói ítéletek miatt, 30-28. Nagyot harcol mindkét csapat, sok a hiba, de a vendégek egyelőre jobbak, 34-39. A negyed végén stabilizálta előnyét a pécsi csapat, 39-46 a félidőben.

1. negyed: a sárga-feketék csapatkapitánya, Váradi Bendek kezdte a kosárgyártást, aztán dobópárbaj alakult ki, 6-12. Aztán beindult a szekér, Pustahvar és Váradi is triplát szórt, 18-15. Medfordnak nagyon mennek a dobások, már 24-17. A vége a vendégeké volt, de hatalmas füttyszó kísérte a játékvezetők döntéseit, 24-24.

A hazaiak kezdője: Medford - Govens, Váradi, Pustahvar, Tóth N.

A tét a hibátlan hazai sorozat folytatása. A meccs előtti csapatkapitányi várakozásokról ITT már olvashattak, most jöjjön a kosármeccs!

A Falco kerete: Simon, Váradi, Hódi, Tóth N., Bognár, Zigeranovic, Pustahvar, Govens, Barham, Medford. Kovács Péter sérült.

17.55 - Jó estét és sárga-fekete kosarakban gazdag sportélményt kívánok minden kedves olvasónknak.